Громадян через систему відеонагляду будуть ідентифікувати на підставі набору біометричних даних та такої інформації про особу, як ім’я, дата народження, відомості про зареєстроване або задеклароване місце проживання чи перебування, відцифрований образ обличчя, номер картки платника податків
Попри те, що під час воєнного стану водії навіть не можуть встановити відеореєстратор на авто, народні обранці збираються запровадити тотальний відеонагляд за громадянами. До розгляду відповідного законопроєкту №11031 незабаром повернеться Верховна Рада.
Нагадаємо, у лютому 2024 року проєкт зареєстрували нардепи від фракції «Слуга народу» В’ячеслав Медяник, Максим Павлюк, Сергій Кузьміних та Олександр Бакумов. Про це 9 вересня написав сайт «Судова-юридична газета».
Законопроєкт передбачає ідентифікацію громадян системою відеонагляду на підставі певного набору біометричних даних та такої інформації про особу, як ім’я, дата народження, відомості про зареєстроване або задеклароване місце проживання (перебування), відцифрований образ обличчя та номер облікової картки платника податків.
Зокрема, можна буде відслідкувати дані про автомобіль, що, з огляду на введення можливості обмежити ухилянтів від мобілізації у праві керування авто, може бути дієвим засобом для пошуку їх машин.
«Керівництво МВС на практичних прикладах продемонстрували важливість проєкту закону України «Про єдину систему відеомоніторингу стану публічної безпеки» №11031. Законопроєктом передбачаються єдині функціональні та технічні вимоги до побудови та функціонування систем відеомоніторингу стану публічної безпеки центрального, регіонального та місцевого рівнів» - зазначив голова комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас.
За ким та де будуть слідкувати:
Яку інформацію про українців можуть отримати, коли ухвалять закон:
Щодо авто, то ініціатива нардепів дозволятиме ідентифікувати марку, модель, колір, рік випуску, номерний знак, інформацію про власника машини (прізвище, власне ім’я, по-батькові (за наявності), дата народження, повне найменування та ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (для юридичних осіб), адреса реєстрації місця проживання фізичної особи або адреса місцезнаходження юридичної особи.
Персональні дані зберігаються та обробляються в системах відеомоніторингу, але не більше 15 років.
Кожна особа, персональні дані якої внесено до систем відеомоніторингу стану публічної безпеки, має право:
Гроші на побудову системи тотального нагляду планують брати з державного бюджету, у межах видатків, передбачених для МВС, міжнародної технічної допомоги та інших джерел.
Нагадаємо, що у січні цього року в Україні мали почати працювати близько 50 тисяч камер відеоспостереження, у тому числі для розпізнавання обличчя.