Проблема не в тому, що гравець хоче грати, а в тому, що він не може вчасно зупинитися
Залежність від азартних ігор називається лудоманія. Згідно з опитуванням, проведеним Комісією з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ), лише 40,4% респондентів знають, куди звертатися по допомогу при ігровій залежності. Це свідчить про низький рівень обізнаності населення з тематикою азартних ігор та їх можливих негативних наслідків.
З метою формування свідомого та відповідального ставлення до азартних ігор серед учнів та студентів розробили брошуру, як не стати лудоманом. Про це повідомила КРАІЛ.
«Важливо розуміти, що азартні ігри несуть із собою певні ризики. Коли гравець втрачає контроль і гра перестає бути розвагою, вона може мати негативні наслідки для фізичного, психологічного та соціального стану не тільки гравця, але й для його близького оточення», - йдеться у поясненнях спеціалістів.
В інтернеті можна зустріти не тільки звичайні ігри, але й азартні. Найпопулярніші — це ставки на спортивні події, онлайн-слоти, онлайн-покер.
В КРАІЛ нагадали, що в Україні дозволено грати в азартні ігри з 21 року.
«Ігрова залежність, також відома як лудоманія, офіційно визнана Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я (ВООЗ) психічним розладом, - пояснюють фахівці. - Основною характеристикою цього захворювання є втрата контролю над грою та неможливість зупинитися».
Тобто проблема не в тому, що гравець хоче грати, а в тому, що він не може вчасно зупинитися.
Ця хвороба може вразити людину, попри її стать, вік, соціальний статус та інтелектуальні здібності.
«Протягом тривалого часу гравець може не знати про свою залежність або приховувати її від родини та близьких. При цьому сам залежний може заперечувати наявність проблеми. Як результат – людина фактично втрачає постійний зв’язок з реальним світом, друзями, рідними та близькими, поринаючи у віртуальний світ хибного задоволення», - пояснили в КРАІЛ.
Тільки лікар може визначити наявність проблеми та встановити діагноз. Фахівці дають кілька порад, як не потрапити в залежність:
Перелік закладів охорони здоров’я, які надають медичні послуги особам з ігровою залежністю, можна знайти за цим посиланням. Більше дізнатися про те, як що таке лудоманія та як її виявити можна дізнатися тут.