В Україні платні камери СІЗО вже принесли державі 21,5 млн грн

В Україні платні камери СІЗО вже принесли державі 21,5 млн грн

"Стартап" від Міністерства юстиції України приносить свої плоди. У 2020 році було запроваджено платні камери з СІЗО з поліпшеними й більш комфортними умовами. За цей час Мін'юст отримав понад 21,5 млн грн прибутків від цієї ініціативи.

«Вартість послуги за добу стартує подекуди навіть від 290 гривень і доходить до близько 2000 гривень за добу. Весь цей прайс є на сайті Міністерства юстиції, на спеціальному ресурсі, де можна забронювати таку камеру, і там діють знижки. Якщо це покупка на тиждень або на місяць, то вартість дещо менша, ніж якщо брати подобово», - розповів заступник Міністра юстиції України Сергій Орлов.

За його словами, сплата за подарунковий сертифікат з надання послуги поліпшених побутових умов та харчування особам, узятим під варту, вже також користується попитом. Він зазначив, що на сайті міністерства та ресурсі «Онлайн будинок юстиції» діють знижки на бронювання платних камер. Так, якщо придбати місце на тиждень чи місяць, то вартість дещо менша, ніж ціна на подобову послугу. У Мін'юсті кажуть, що за допомогою платних камер хочуть прибрати корупцію, коли за найкращу камеру платили неофіційно. Тепер гроші офіційно надходять до бюджетного спецфонду.

Приклад платної камери у СІЗО з поліпшеними умовами проживання
Приклад платної камери у СІЗО з поліпшеними умовами проживання

З травня 2020 року такими послугами можна користуватися у СІЗО Києва. Вартість розміщення в такій камері залежить від терміну, за який платять: за добу — 2000 грн, за тиждень — 8000 грн, за місяць — 12 000 грн. Згодом платні камери з'явилися і в інших містах, зокрема Вінниці та Житомирі, Запоріжжі та Дніпрі, Миколаєві та Одесі. Подарунковим сертифікатом людина може скористуватися, якщо опиниться у СІЗО (відповідно за "люксові" умови не доведеться доплачувати), а до цього моменту він є сувеніром.

[embed][/embed]

Нагадуємо, Міністерство юстиції України хоче конфіскувати у росіян 3 готелі у Києві, які записані на громадян країн Європейського Союзу. До цього вже Мін'юст конфіскував 2/3 ТЦ "Ocean Plaza" у Києві в російського олігарха Аркадія Ротенберга та передав їх Фонду держмайна України. А чому Мін'юст заплатив понад 400 тисяч доларів за суди Коломойського проти російського регіону Татарстану — дізнайтеся тут.

Дмитро Чернишов

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.