В Україні створять Національне військове меморіальне кладовище

В Україні створять Національне військове меморіальне кладовище

Законопроект підтримали 286 народних депутатів.

31 травня народні депутати ухвалили у другому читанні та в цілому законопроект №4225 щодо створення Національного військового меморіального кладовища. Цю пропозицію ще в жовтні 2020 року подав прем’єр Денис Шмигаль.

Детальніше про ініціативу читайте в Інформатор Гроші.

В пояснювальній записці сказано, що Національне військове меморіальне кладовище буде у державної власності та його не можна приватизувати чи передати в оренду.

Будувати його будуть коштом державного бюджету, а замовником виступить міністерство у справах ветеранів. Для цього пропонують доповнити закон «Про поховання та похоронну справу» новою статтею 23-1.

Також обов'язковою нормою в населених пунктах країни стане виділення земельної ділянки під військове кладовище.

«Створення Національного військового меморіального кладовища закладе основу практичної реалізації державної політики гідного вшанування загиблих Захисників та Захисниць України, – зазначила міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна. – Фактично – це започаткування основ культури пам’яті незалежної Української Держави про полеглих Воїнів. Ми маємо гідно вшановувати наших Героїв, які полягли за Україну, за її суверенітет і територіальну цілісність».

У склад Національного військового кладовища увійде також музейний комплекс, ритуальна будівля та інші необхідні споруди для організації почесних поховань загиблих.

Для кого це кладовище

На Національному військовому меморіальному можуть поховати:

- військовослужбовців сил безпеки та оборони, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України;

- військовослужбовців – Героїв України, яким, починаючи з 2014 року, вручено орден «Золота Зірка»;

- військовослужбовців, нагороджених орденом Богдана Хмельницького трьох ступенів, орденом «За мужність» трьох ступенів, орденом княгині Ольги трьох ступенів;

- учасників бойових дій;

- осіб з інвалідністю внаслідок війни;

- військовослужбовців Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, які були направлені для участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки або у відрядження до держав, на території яких у цей період велися бойові дії.

Героїв з цього списку, яких поховають на інших кладовищах, не будуть перепоховувати. Увічнення їхньої пам’яті можливо у музейному комплексі Національного військового меморіального кладовища.

На меморіальному кладовищі не може здійснюватися поховання тих, хто на день смерті мав непогашену судимість за вчинення умисного злочину.

У разі осквернення могил відшкодування збитків здійснюватиметься державним коштом з наступним їх відшкодуванням за рахунок винних.

Олена Скобцева

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.