Великобританія надає Україні десятки мільйонів фунтів стерлінгів

Читать на русском

Кошти – на розвиток зелених інновацій в енергетиці

Читать на русском
Зелені технології та зелена енергетика можуть забезпечити енергетичну незалежність
Фінансування проектів у межах програми забезпечить Уряд Сполученого Королівства

Кошти – на розвиток зелених інновацій в енергетиці

Про успішний початок втілення проектів, спрямованих на відновлення енергетичної системи України, повідомив Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон під час зустрічі з Міністром енергетики України Германом Галущенком у Києві. Він зазначив, що саме зелені технології та зелена енергетика можуть забезпечити енергетичну незалежність країн в умовах, коли росія намагається використати енергію для формування залежності.

Герман Галущенко своєю чергою подякував Великій Британії за підтримку України у боротьбі з агресором і наголосив на ефективній співпраці між країнами в енергетичній сфері. Зокрема, Міністр відзначив важливість внеску Великої Британії до Фонду підтримки енергетики у сумі 27,5 мільйона євро. Наразі між сторонами тривають перемовини про збільшення цього внеску протягом поточного року.

«Сьогодні маємо шанс продемонструвати, що у боротьбі за енергетичну незалежність ми боремося за майбутнє. Адже зелений перехід - це не просто про екологію чи децентралізовану генерацію. Для України - це питання національної безпеки. Впевнений, що реалізація проекту у сфері зелених технологій має велике значення для майбутньої співпраці України та Великої Британії в енергетичному секторі», - зазначив Герман Галущенко.

Зазначимо, що фінансування проектів у межах програми на суму 16 мільйонів фунтів стерлінгів забезпечить Уряд Сполученого Королівства.

Серед відібраних для інвестування - проекти у сфері енергоефективності та теплопостачання, впровадження інноваційних рішень щодо акумуляторних батарей для відновлюваних джерел енергії та інноваційних технологій для оптимізації і збільшення виробництва біогазу. Відповідні проекти планується втілити протягом наступних двох років, вони матимуть підтримку для подальшого пошуку інвестицій та виходу на ринок.

Програма InnovateUkrainе, що реалізується британським інноваційним агентством, також залучить додаткові 5 мільйонів фунтів від приватного сектору та передбачає співпрацю між понад 50-ма британськими та українськими організаціями.

Домовленості про відповідне партнерство було укладено Міністром енергетики України Германом Галущенком та Державним міністром з питань Європи МЗС Великої Британії Лео Докерті під час Конференції з відновлення України у Лондоні.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.