Через поломки на українських атомних електростанціях не працюють на повну потужність два блоки АЕС, та, як наслідок, дефіцит генерації в енергосистемі збільшився на 625 МВт
Один блок не працює на Хмельницькій АЕС. Його поломка сталась ще навесні 2023 року, через що втрачено 200 МВт потужностей.
Також у вівторок, 3 вересня, з ладу вийшов один із трьох блоків на Південноукраїнській атомній електростанції, створивши додатковий дефіцит об’ємом 425 МВт. Про це повідомило джерело ZN.UA на енергоринку.
«На Південноукраїнській атомній електростанції вийшов з ладу головний циркуляційний насос. За словами співрозмовників, для усунення цієї проблеми може піти чимало часу, - йдеться у матеріалі. - Неполадки на атомних електростанціях, які впродовж літа проходили профілактичні ремонти, викликають питання до якості цих профілактичних ремонтів, які проводив НАЕК «Енергоатом».
Про поломку на Південноукраїнській атомній електростанції повідомив і директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.
«Знову аварія на Південноукраїнський АЕС. Дві зайві черги відключень від Укренерго - бо енергоблок на 600 МВт знизив видачу. Скоріш за все, наступного тижня піде в ремонт», - написав Олександр Харченко у соцмережі.
Він зазначив, що якщо високовольтні мережі уже за кілька днів будуть в порядку після масових атак на енергетику, то «сюрпризи від Енергоатому» передбачати поки не вдається, а це матиме значення для роботи енергосистеми.
«До питання міністру енергетики щодо захисту розподільчих пристроїв АЕС додається питання якості ремонтів. Якщо блоки вилітатимуть взимку нам всім буде непереливки», - вважає директор Центру досліджень енергетики.
Однак пресслужба НАЕК "Енергоатом" 4 вересня повідомила, що на Південноукраїнській АЕС не відбулося жодних аварій, але фахівці розвантажили один енергоблок через виявлення "зауваження" в його роботі.
"Зауваження" буде усунене після того, як фахівці "Укренерго" відновлять пошкоджені лінії та забезпечать можливість видачі електроенергії, пише пресслужба.
Зазначена ситуація, кажуть в енергокомпанії, виникла внаслідок складних перехідних режимів, що сталися через ворожі обстріли інфраструктури "Укренерго" і супроводжувались значними коливаннями параметрів мережі з відключенням енергоблоків від мережі.