Вільні країни прагнуть відкритого ринку

Світ підтримав позицію Україну щодо продовольчої безпеки

Агресія Росії ставить під загрозу продовольчий ринок
Важливіше питання - захист портів

Питання продовольчої безпеки на Міжнародному саміті миру у Швейцарії привернуло до себе увагу світу, який підтримав позицію України, зокрема щодо захисту портів. Їжа потрібна всім, а агресія Росії ставить під загрозу продовольчий ринок.

Про це розповів народний депутат, член Комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

«Росія готова давати своє збіжжя дешевше, ламаючи ринки, готова десь давати зерно безкоштовно в обмін на політичну підтримку. Таким чином Кремль намагається отримати вплив на владу й на держави, особливо країн Африки й Азії. Водночас вільні країни прагнуть відкритого ринку. Зокрема, тиждень тому Єгипет відмовився від російської пшениці й закупив нашу. За гуманітарною продовольчою ініціативою президента України «Grain from Ukraine» до Африки вперше відправили велику партію соняшникової олії», - повідомив політик.

За його словами, українські аграрії цього року, враховуючи тенденції ринку, дещо змінили пріоритети в посівній.

«У Західній Україні більше засіяно цукрового буряку, оскільки в ЄС був дефіцит цукру, на який була стала й висока ціна. Приблизно на 20% зросли посіви сої, на яку минулого сезону була стабільна ціна. Менше було засіяно кукурудзи та пшениці, але цих культур точно вистачить для внутрішнього ринку й частина піде на експорт», - наголосив народний депутат. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube