Зараз батьки отримують одразу 10 320 грн, а решту виплачують впродовж 3 років по 860 грн щомісяця.
У Верховній Раді 6 листопада зареєстрували законопроєкт №12184, який має на меті збільшити виплати при народженні дитини. Для цього планують прив'язати їх до актуального прожиткового мінімуму для дітей.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на народного депутата Олексія Гончаренка.
За чинними правилами, батьки отримують одноразову допомогу на рівні 41 тис. 280 гривень, сума якої не змінювалася з 2014 року. Одразу батькам виплачують 10 тис. 320 грн, а решту можна отримати частинами впродовж 3 років по 860 грн щомісяця.
«Виплати на дитину не покривають навіть близько реально потреб, враховуючи стрімке зростання цін та мінімальної зарплати, яка збільшилась майже в 6,5 раза», - повідомив автор законопроєкту.
Нардепи пропонують збільшити виплати при народженні дитини. Одразу при народженні батьки мають отримувати 73 тис. грн. Надалі, впродовж 3 років, держава повинна буде виплачувати по 8 тис. 516 грн. Загальна сума за ці роки має становити 306 тис. 600 грн.
За словами нардепа Олексія Гончаренка, зміна підходу необхідна для стимулювання демографічного зростання і врахування економічних реалій в Україні сьогодні.
«Демографічна криза в Україні спостерігається вже багато років. І тенденція до її посилення тільки набирає з кожним роком дедалі більших обертів. Ситуація лише погіршується, бо через економічну кризу родини не можуть дозволити собі додаткові витрати на дитину, а бойові дії в країні призводять до загибелі великої кількості дітей», - йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.
Збільшення виплат, якщо і відбудеться, то не раніше 2026 року, бо саме на цей рік автори законопроєкту пропонують закласти зростання державної допомоги.