Влада Києва витратить ще 557 млн грн на облаштування полігону для сміття

Влада Києва витратить ще 557 млн грн на облаштування полігону для сміття

Підприємство "Київспецтранс", яке займається вивезенням та утилізацією сміття в столиці, планує оновити полігон у Підгірцях. Підприємство на 51% належить громаді міста Києва. Роботи проводитимуть до кінця наступного року. Детальніше — у нашому матеріалі.

25 липня було оголошено тендер на проведення робіт. Аукціон має відбутися 2 серпня. На проведення робіт з реконструкції та технічного переоснащення полігону твердих побутових відходів у селі Підгірці Обухівського району Київської області київське напівкомунальне підприємство "Киїспецтранс" планує витратити до 557 млн 490 тис. 482 грн. Очікують, що роботи будуть здійснені до кінця 2024 року.

Полігон №5, на якому проведуть роботи, призначений для захоронення твердих побутових відходів та промислових відходів. На полігоні захоронено відходи, які утворюють фізичні та юридичні особи з Києва (40-45%) та, частково, Київської області (Обухів, Українка, Трипілля, Козин). Об'єм захоронення складає 500-600 тисяч тонн на рік. Полігон знаходиться між селами Підгірці та Креничі Обухівського району в урочищі "Марусин Яр". Його площа становить 65,21 га. Експлуатацію почали у 1986 році. Місцеві мешканці неодноразово протестували проти роботи полігону. На їхню думку, він отруює повітря та стічні води. Роботи з реконструкції полігону столичною владою були розпочаті у 2018 році.

[embed][/embed]

Дане замовлення "Київспецтрансу" передбачає технічну та біологічну рекультивацію поверхні ділянки №1 полігону ТПВ №5 та приведення її в стан екологічно безпечного впливу на оточуюче середовище. Виконати наступні роботи в два етапи. На першому етапі проведуть технічну рекультивацію ділянки з влаштуванням схилів та формуванням укосів звалища з ущільненням до 0,9-1 тонни на кубометр. Ділянку розіб'ють на технологічні сектори.

Далі влаштують захисний екран поверхні полігону з щебеню, геотекстилю, геомембран, піщаного дренажного шару, суглинку, шару родючого ґрунту, георешітки на укосах. Для формування стійких схилів використають катки. Буде влаштована система відводу дощових вод, укладено дренажну систему, споруджено підпірну стінку. Відфільтровану рідину та забруднені цією рідиною воду перехоплять від потрапляння у підземні води.

Буде влаштована система моніторингу за поверхневими водами в районі полігону та за підземними водами та станом повітря. Також влаштують систему дахової вентиляції в приміщення очисних споруд та вентиляції у двох каналізаційних насосних станціях, проведуть реконструкцію колодязів, встановлять огорожу, реконструюють будівлю для побутових потреб, систему опалення та вентиляції, систем електропостачання й освітлення. Ще влаштують систему відеоспостереження та установлять газоаналізатори та зроблять дороги. На другому етапі оберуть трави та чагарники, які можна посадити на частині території полігону, підготують для них землю та проведуть сівбу.

У 2020 році вже оголошували тендер на проведення цих робіт. Однак його скасували. Тоді роботи оцінювали у 403,2 млн грн. По факту сплатили вже за двома новими тендерами понад 249,6 млн грн протягом 2020-2023 років. Ще за одним договором за роботи на полігоні мають заплатити протягом 2021-2023 років 150 млн 71 тис. грн. Вірогідно, після цього полігон буде не впізнати.

[embed][/embed]

За даними SMIDA, 51% підприємства "Київспецтранс" належить Департаменту комунальної власності КМДА, а 46,8349% підприємцю Ігорю Тинному. Він нещодавно отримав задешево землю в оренду у парку "Наталка". Підприємство забезпечує збирання та вивезення сміття у Голосіївському, Оболонському, Подільському, Святошинському районах столиці.  Детальніше про Ігоря Тинного — читайте тут.

Дмитро Чернишов

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube