Волонтерам присвятили пам’ятну монету

Читать на русском

Номінал становить 5 гривень, тираж – 50 тисяч

Читать на русском
Відсьогодні у продажу доступні 15 тисяч штук
Монета носить назву «Країна супергероїв. Дякуємо волонтерам!»

Номінал становить 5 гривень, тираж – 50 тисяч

Напередодні Міжнародного дня волонтера голова Національного банку України Андрій Пишний презентував нову пам’ятну монету «Країна супергероїв. Дякуємо волонтерам!». Вона присвячена українським волонтерам, які донатять, організовують збори коштів, здобувають і доставляють техніку, спорядження, продукти, ліки, шукають і знаходять шляхи для вирішення найнагальніших потреб захисників та захисниць України.

«Від самого почату війни до волонтерства так чи інакше вже долучився кожен українець. Це настільки вже глибоко в нашому ДНК, що можна сміливо говорити: українці є нацією волонтерів. Тож нова пам’ятна монета – це наша вдячність волонтерам, які допомагали і продовжують допомагати військовим», – наголосив Андрій Пишний.

Він вручив пам’ятні монети волонтерці, керівниці проєкту "Птахи" Таті Кеплер, яка у 2022 році отримала відзнаку президента України "Національна легенда України”.

«Волонтерство – це величезна підтримка для українських захисників. Навіть невеликий внесок – важливий і може врятувати чиєсь життя. Разом люди творять дива, і наші військові надзвичайно це цінують», – каже Тата Кеплер.

Основним мотивом дизайну пам’ятної монети стало плетіння маскувальної сітки.

«На аверсі монети ми бачимо символічні руки, що плетуть маскувальну сітку. Ми не знаємо чиї вони – жіночі, чоловічі, дитячі. Та це й неважливо. Адже кожен вплів свою стрічку в символічну маскувальну сітку, яка є образом нашої спільної дії та солідарності – бути поруч один з одним та власними руками робити спільну справу заради когось, заради всіх», – пояснив голова Національного банку.

Придбати пам’ятну монету "Країна супергероїв. Дякуємо волонтерам!" можна буде з 6 грудня 2023 року в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку. Загалом через інтернет-магазин буде реалізовано 25 тисяч шт. пам’ятних монет, зокрема 15 тисяч шт. будуть доступні в перший день продажу.

Крім того, монети поступово реалізовуватимуться і банками-дистриб’юторами (АТ АБ "УКРГАЗБАНК", АТ "АБ "РАДАБАНК", АТ "ТАСКОМБАНК", АТ КБ "ПриватБанк") в міру їх відвантаження Банкнотно-монетним двором НБУ. Детальнішу інформацію про початок реалізації та точки продажу монет можна буде дізнатися на їхніх офіційних сайтах.

Пам’ятна монета "Країна супергероїв. Дякуємо волонтерам!", введена в обіг 4 грудня 2023 року, продовжує серію "Безсмертна моя Україно". Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування – "спеціальний анциркулейтед", маса – 16,5 г, діаметр – 35,0 мм. Гурт монети – рифлений. Тираж – до 50 тисяч штук. На аверсі монети в центрі на дзеркальному тлі розміщено стилізоване зображення рук під час плетіння маскувальної сітки, що символічно розкриває зміст волонтерства як однієї з багатьох форм допомоги й всебічної підтримки та є втіленням сили і єдності нації в часи надважких випробувань.

На реверсі монети – стилізована карта України у вигляді маскувальної сітки як символу об’єднаної країни, що "переплетена" та згуртована задля досягнення спільної мети.

Дизайн монети створив молодий художник, студент Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Олександр Резніков, який влітку цього року проходив практику в НБУ. Скульптор – Володимир Атаманчук.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.