Вперше з часів продажу «Криворіжсталі»: український титан передадуть у приватні руки

Філії державної «Об’єднаної гірничо-хімічної компанії» збагачують титанові руди в Україні і є одними з найбільших у світі видобувачів цих копалин

Вперше з часів продажу «Криворіжсталі»: український титан передадуть у приватні руки
Попередні аукціони з продажу ОГХК зривалися

Уряд на засіданні 12 липня затвердив умови приватизації ПрАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" (ОГХК) за стартовою ціною 3 млрд 899,358 млн грн. В управління товариства передано Вільногірський гірничо-металургійний комбінат (ВГМК, Дніпропетровська обл.) та Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат (ІГЗК, Житомирська обл.).

«ОГХК» — це найбільше в Україні підприємство з видобування та збагачення концентратів титанових руд. Восени минулого року «ОГХК» відновила відвантаження ільменітового концентрату на європейський ринок. 

«Згідно з затвердженими умовами продажу, покупець зобов’язаний зберегти основні види діяльності підприємства, інвестувати у технічне переобладнання та модернізацію не менше 400 млн грн. А також — сплатити борги із заробітної плати та перед бюджетом і погасити прострочену кредиторську заборгованість», - написано у повідомленні Фонду держмайна.

Нагадаємо, що держпідприємство створили у 2014 році, об'єднавши Вільногірський гірничо-металургійний та Іршанський гірничо-збагачувальний комбінати. ЗМІ пов’язували контроль за ОГХК з екснардепом Миколою Мартиненком.

У 2018 році НАБУ скерувало до суду справу, у якій йдеться про те, що лише в період з грудня 2014 по квітень 2016 року підприємству завдано збитків на суму понад 300 млн грн ($12,87 млн). І це не єдина підозра від правоохоронців у завданні збитків компанії. 

У серпні 2016 року Кабмін відніс ОГХК до списку компаній, що підлягають приватизації. А у жовтні 2019 року міністерство економіки передало ОГХК на приватизацію у Фонд державного майна. Фонду декілька разів довелось змінювати керівництво на підприємстві аби нівелювати вплив фінансово-промислових груп. Але станом на лютий 2022 року продаж компанії вже тричі зривався. 

За даними YouControl, виторг ОГХК у 2023 році скоротилася на 15,4% - до 1 млрд 946,68 млн грн, а його чистий збиток становив 481,35 млн грн проти 13,37 млн грн чистого прибутку у 2022 році.

Що ще хоче продати держава

Також Кабмін затвердив умови продажу та стартову ціну київського «Готелю «Україна». Торги з продажу цього закладу почнуться з 1 млрд 47 млн 637 тис. 152 грн.

«Ми очікуємо, що завдяки залученню інвестицій ці об'єкти зможуть працювати ефективніше, давати людям роботу, створити нові робочі місця, й відповідно сплачувати податки та підтримувати економіку», — заявила перша віце-прем'єр-міністерка України – міністерка економіки України Юлія Свириденко.

У понеділок, 15 липня, Фонд державного майна проведе засідання аукціонних комісій по цих підприємствах, після чого будуть опубліковані повідомлення про приватизаційні аукціони.

«Ми стали ще на один крок ближче до старту великої приватизації, яка відбудеться вже зовсім скоро. Хочу підкреслити, що велика приватизація — це не лише про продаж великих активів та наповнення державного бюджету, але й про залучення інвестицій, створення нових робочих місць, розвиток територій та, зрештою, підтримку і розвиток української економіки в ці непрості часи», — зазначив голова Фонду держмайна Віталій Коваль.

За його словами, аукціони відбуватимуться в електронній системі «Прозорро.Продажі» та на період воєнного стану для об’єктів великої приватизації повторні аукціони зі зниженням стартової ціни не проводитимуть.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube