ВР звільнила від ПДВ та мита енергетичне обладнання: як це допоможе пройти опалювальний сезон

Пільги також стосуються імпорту обладнання для виготовлення засобів протидії технічним розвідкам.

ВР звільнила від ПДВ та мита енергетичне обладнання: як це допоможе пройти опалювальний сезон
Законопроєкти допоможуть у розмінуванні та мають пришвидшити відновлення енергетики

Нардепи остаточно ухвалили законопроєкти, які передбачають спрощення імпорту обладнання для енергетики та комплектуючих для виробництва машин механізованого розмінування. Відомо, що один сапер може розмінувати 10 м² за день, а машина розмінування – 5000 м² за зміну. Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу» Олександр Горенюк 16 липня.

За його словами, законопроєкти передбачають звільнення від оподаткування ввізним митом та ПДВ складових для ремонту та виробництва машин механізованого розмінування, електрогенераторного обладнання, обладнання для вітрової та сонячної генерації та акумуляторів (окрім акумуляторів малої потужності). Пільги також стосуються імпорту обладнання для виготовлення засобів протидії технічним розвідкам.

«Ситуація з енергетикою є очевидною. Очікування від зими теж очевидні. Тому ми, як ВРУ, вчасно прийняли всі необхідні законодавчі рішення аби нам було якомога легше пройти опалювальний сезон», - написав Олександр Горенюк.

Він нагадав, що Україна є найбільш замінованою країною у світі – близько 174 тис. км² залишаються замінованими, і ця територія продовжує розширюватися через бойові дії.

«З огляду на триваючі бойові дії площа території мінного забруднення зростатиме швидше за обсяг розмінованих територій. Законопроекти 11258, 11259 створюють сприятливі умови для вітчизняного виробництва машин механізованого розмінування, створюються додаткові робочі місця, здешевлюється вартість кінцевої продукції, а головне – пришвидшуються теми розмінування нашої країни», - написав представник парламенту.

Водночас в Україні сертифіковано лише одну машину механізованого розмінування, зібрану на українському підприємстві з іноземних комплектуючих. А основними виробниками такої техніки є Хорватія, Словаччина та Велика Британія. 

«Один сапер може розмінувати 10 м² за день, а машина розмінування – 5000 м² за зміну. Тому важливо створити умови для широкого використання механізованого розмінування», - вважає нардеп.

Нагадаємо, що уряд розробив кредитні програми, які мають допомогти подолати енергокризу. Перша програма – кредити для громадян під 0%, до 480 тис. грн, на 10 років для встановлення сонячних, вітрових установок та систем накопичення електроенергії. Друга програма – пільгові кредити для малого й середнього бізнесу. До 150 млн грн, на строк до 10 років, під 5-7-9% річних для встановлення газової електрогенерації. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube