Як малозабезпеченим отримати гроші на початок чи розвиток власної справи

Читать на русском

Непрацюючі громадяни можуть отримати бізнес-кредит

Читать на русском
Повертати позику доведеться через три роки
Надані кошти - для придбання обладнання та матеріалів

Непрацюючі громадяни можуть отримати бізнес-кредит

Міністерство соціальної політики України перезапустило розроблену раніше програму «Рука допомоги». Вона спрямована на допомогу малозабезпеченим особам у відкритті власної справи.

Програма дає можливість непрацюючим працездатним особам з числа членів малозабезпеченої сім’ї отримати одноразову безвідсоткову поворотну допомогу у розмірі до 100,5 тис. грн для відкриття чи розвитку власного бізнесу.

Фінансова допомога надається на придбання обладнання та матеріалів, необхідних для розвитку власної справи. Людина може отримати безвідсотковий кредит від держави строком на 3 роки для започаткування власної справи. Повернення допомоги - або після закінчення трирічного строку з дати її отримання, однією сумою (протягом 30 календарних днів), або достроково, частинами відповідно до графіка, погодженого центром зайнятості.

«Важливо: сума фінансової допомоги, що повертається, зменшується на суму сплачених податків, зборів і ЄСВ. Але фінансову допомогу не треба повертати, якщо завдяки їй підприємцем сплачено податки, збори і ЄСВ в сумі, що перевищує суму наданої допомоги, у перший рік з дати отримання допомоги, за направленням центру зайнятості, ним працевлаштовано не менше 2-х осіб із малозабезпечених сімей строком не менше, ніж на два роки», - зазначили в Мінсоцполітики.

Для отримання такої допомоги людина, яка має бажання розпочати підприємницьку діяльність, має звернутися до найближчого Центру зайнятості. Там – подати документи до створеної при Центрі зайнятості Комісії з питань надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім'ї. А саме заяву про надання фінансової допомоги, бізнес-план та довідку про несудимість.

До складу Комісії включаються представники центру зайнятості,  представники органів соціального захисту населення, органів місцевого самоврядування, територіальних органів ДПС, організацій (об'єднань) роботодавців і профспілок (за згодою). Комісія розглядає документи і – після засідання – надсилає претенденту на фінансову допомогу письмове повідомлення про прийняте рішення.

«Якщо рішення позитивне, людина має створити юридичну особу чи зареєструватися як фізична особа-підприємець протягом 30 календарних днів з дати отримання повідомлення», - додають у Міністерстві.

Програму було розроблено спільно зі Світовим банком, у 2016 -2018 рр. вона була успішно пропілотована в низці регіонів і зарекомендувала себе як успішний соціальний проєкт.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.