Як можна уникнути блекаутів в Україні: депутат назвав рішення

Альона Зотова

Народний депутат розповів, як можна не допустити масових відключень світла

Україна активно готується до можливих блекаутів через атаки російських загарбників. Адже окупанти можуть знову спробувати повторити свій минулорічний сценарій з ударами по енергетичних об'єктах. Народний депутат Анатолій Костюх розповів, як можна уникнути масових відключень світла на території нашої держави. 

Народний обранець зазначив, що, на його думку, в цьому можуть допомогти малі модульні електростанції. Анатолій Костюх додав, що компанія "Енергоатом" уже працює над створенням таких "есемерів". Депутат роз'яснив, як саме це може допомогти Україні не зануритися в нові блекаути.

За словами депутата, малий модульний реактор - це міні атомна електростанцій. Анатлій Костюх зазначив, що в енергетиці відбувся прорив, який ми колись могли бачити лише у фільмах. Такі малі електростанції розміром приблизно у два футбольних поля. Якщо порівнювати з великими станціями, то це дійсно доволі компактно. 

Депутат додав, що невеличке електричне підприємство може постачати електроенергію для населеного пункту та критично важливих об'єктів. Сьогодні це високовартісна енергетика, про яку говорять в усьому світі. Водночас Україна теж займається розвитком цієї галузі.

"Наш "Енергоатом" вже підписав декілька меморандумів про співпрацю з американцями, з британцями про те, що в майбутньому вони намагатимуться створити свій проєкт малого модульного реактора та запровадити його", - зауважив Анатолій Костюх. 

За словами депутата, якщо в нас буде бодай 20-30 таких міні атомних станцій, то блекаутів (як були минулого року) в Україні взимку не буде. Такі масові відключення світла будуть просто неможливими, оскільки практично в кожному великому місті буде свій реактор, який зможе живити критичну інфраструктуру. 

На думку депутата, такі майданчики вже протягом наступних п'яти років можуть з'явитися і у Львові, і в Одесі, і в Києві, і в Тернополі та інших містах. При цьому, за словами депутата, такі реактори є безпечними. Адже цим приладам не потрібна вода. Крім того, ці станції доволі швидко здатні реагувати на ситуацію: їх можна легко збирати та переміщувати з одного місця на інше. 

Енергосистема України стала слабшою   

Про це заявили в матеріалі видання The New York Times. На думку експертів, енергосистема України все ще лишається пошкодженою після російських атак минулого року. Зазначається, що ремонти на об'єктах ще не завершені, а важлива техніка в дефіциті. За інформацією ООН, цієї зими ТЕС вироблятимуть 4,5 ГВт електроенергії, що становить третину довоєнного виробництва країни.     

Водночас у матеріалі The New York Times відмічають, що Україна вже покращила систему протиповітряної оборони. Тобто, збільшився шанс збивати російські ракети та дрони. За словами міністра енергетики Германа Галущенко, з одного боку - наразі ми більш вразливі, проте водночас - більш підготовлені. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you