Як не витратити останні гроші на новорічні подарунки: корисні поради

Під час новорічних розпродажів намагайтеся уникати імпульсних покупок, й не піддавайтеся бажанню купити хоча б щось

Як не витратити останні гроші на новорічні подарунки: корисні поради
Постарайтеся заздалегідь планувати свої витрати

Перед новим роком українці звикли купувати подарунки та накривати святкові столи, й це коштує немалих грошей. Проте є способи, як обмежити витрати та не залізти у борги.

Про те, як заощадити у грудні та у першій місяць нового року, пише сайт «Телеграф». 

Складіть святковий бюджет заздалегідь

Перший крок до економії – це чітке планування бюджету. Визначте скільки грошей ви можете витратити на свята, не порушивши свої фінансові цілі. Найкраще це почати робити вже зараз:

  • Складіть список витрат. Розбийте їх на подарунки, їжу, прикраси, листівки. Запишіть всі можливі витрати, які можуть виникнути.
  • Встановіть ліміти за категоріями. Визначте максимальні суми для кожної категорії. Будьте реалістичними та залишайте запас на несподівані покупки.

Скоротіть несуттєві святкові витрати

Замість покупки нових прикрас для ялинки щороку, використовуйте те, що вже є, або створіть їх своїми руками. Паперові сніжинки або віночки з шишок можуть додати затишку.

«Щоб заощадити на святковому столі, запросіть гостей та запропонуйте, щоб кожен приніс по 1-2 стравах. Це допоможе зменшити витрати», - йдеться у порадах.

Відстежуйте акції та розпродажі в магазинах

Багато магазинів пропонують розпродажі та знижки у передноворічний час. Це дозволить вам краще розподілити витрати.

«Якщо потрібно купити подарунки для кількох людей, подумайте про оптові покупки. Наприклад, створіть подарункові кошики «зроби сам», купивши свічки, закуски або косметику оптом, а потім поділіть це між одержувачами», - написано у матеріалі.

Даруйте недорогі подарунки

Пам’ятайте, що ручна робота завжди цінується, хай то буде випічка, вироби або персональні фотоальбоми. Ці подарунки можуть бути набагато значущішими, ніж куплені в магазині, а їх виготовлення часто коштує дешевше.

«Замість звичних подарунків презентуйте яскраві емоції: спільний вечір, похід у кіно чи квиток на майбутню виставку. Такі подарунки не вимагають великих витрат, але створюють незабутні моменти», - написано у статті.

Замість купувати кожному окремий подарунок, подумайте про спільний презент. Наприклад, настільну гру для всієї родини чи арт-набори для спільної творчості.

Не оформлюйте кредити на свята

Краще не брати позики для подарунків чи святкових витрат, оскільки це може призвести до фінансових проблем у майбутньому. Кредити на короткі радості часто стають довгостроковим тягарем, який псує настрій вже після свят. Спробуйте переглянути свої плани та знайти бюджетні варіанти презентів чи розваг, які не вимагатимуть запозичень.

Під час новорічних розпродажів намагайтеся уникати імпульсних покупок. Якщо вам щось дуже сподобалося, дайте собі час подумати, чи справді це вам дуже потрібно.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube