Тих, хто втратив оселю внаслідок агресії рф, обласна влада забезпечить новим житлом. Точніше, коштами на його придбання. Відповідну програму - “Нова оселя” - прийняли 23 червня.
Рішення вже є на сайті Київської облради. Звідти Інформатор Гроші дізнався деталі проекту.
За інформацією від територіальних громад на території Київської області:
З цього числа лише 2 тисячі родин зможуть забезпечити житлом в 2022-2023 роках відповідно до програми “Нова оселя”. Стати її учасниками зможуть власники житла, яке неможливо відновити шляхом поточних, капітальних ремонтів або це не є економічно доцільним.
Реалізація програми триватиме в два етапи - відповідно в 2022 та 2023 роках. Щорічно квартири зможуть придбати 1000 родин. На кожен етап доведеться витратити 1 млрд 402 млн 500 тис грн. Для того, щоб зробити це доцільно, планується створити реєстр сімей, які потребують житло. Вони формуються з заяв. Приоритет надають:
Учасники програми не мають отримувати якісь компенсації за зруйнований об’єкт нерухомості, інакше вони вже не зможуть отримати гроші на житло від “Нової оселі” - це одна з умов програми. На знак підтвердження цього до заяви вони мають додати інформацію про відсутність такої допомоги.
Якщо будинок перебуває у спільній власності, заява одного з господарів вважається спільною від усіх мешканців будинку.
Окрім реєстру, при Київській ОДА створять комісію, яка буде приймати рішення про виплату коштів на придбання квартири для тієї чи іншої родини. Після того, як заявник отримав дозвіл від комісії (рішення про виплату коштів), він може звернутися до банку і відкрити рахунок, на який прийдуть гроші для придбання квартири. Витратити їх слід протягом півроку.
Перелік документів для заявника:
Як і планувалося, до реалізації програми залучать забудовників. Окремо формується реєстр житла, яке держава може викупити для потребуючих. Забудовнику слід внести документи для того, щоб його варіант теж був у реєстрі. Перелік документів можна дізнатися в додатку до рішення програми.
Допустима ціна квартир залежить від граничної вартості 1 кв.м. - зазвичай її встановлює Мінрегіонів. Станом на 1 січня 2022 року в Києві вона складала 18 704 грн/кв.м. в Києві та 15 983 грн/кв.м. в Київській області.
Гранична вартість 1 кв.м. може бути збільшена для міст - обласних центрів, міст обласного значення з населенням понад 300 тис осіб та населених пунктів, які розташовані в районах, прилеглих до меж міст - обласних центрів, - у 1,75 раза; інших населених пунктів - у 1,5 раза. Програма “Нова оселя” дозволяє залучати інші кошти, якщо закладеного бюджету не вистачить на квартиру.
Раніше ми писали про те, як українцям зареєструвати пошкоджене або зруйноване житло. Також читайте, скільки грошей отримала Київська область для відбудови житла.
Софія Єлагіна