Як ринкова капіталізація впливає на ціни криптовалют?

Як ринкова капіталізація впливає на ціни криптовалют?

Читать на русском

Загалом ринкова капіталізація цілком може бути вищою або нижчою від тої, яка вважається оцінною на цей час

Читать на русском
Ринкова капіталізація
Ринкова капіталізація

Загалом ринкова капіталізація цілком може бути вищою або нижчою від тої, яка вважається оцінною на цей час

Ринкова капіталізація — це одна з класичних фінансових опцій, яка була запозичена криптовалютною сферою з сегмента великих фінансів. Тому, судячи з аналогії, ринкова капіталізація криптовалют є динамічною величиною, яка разом із вартістю та її торговим оборотом за певний період часу дає можливість оцінювати вигідність фінансування для інвестицій або використання.

Наскільки складно оцінити капіталізацію на ринку криптовалюти

Загалом ринкова капіталізація цілком може бути вищою або нижчою від тої, яка вважається оцінною на цей час.  Вартість акцій залежить при цьому від багатьох моментів та вимірюється фактично щоденно. У будь-якому випадку за ринковою капіталізацією компаній стоять фізично вимірювані активи, що значно спрощує ведення розрахунків. Що ж стосується криптовалюти, то тут подібна справа має дещо інший вигляд.

Точно визначити ринкову вартість усіх монет однієї криптовалюти буває досить складно. Перш за все, цей вид валюти позбавлений центру управління та не має фізичної цінності. Другий момент стосується того, що практично ніхто не має чіткої інформації про реальну кількість цифрових грошей в обороті. Так само ніхто не знає і про те, який об'єм таких грошей є у користувачів.

Варто зазначити, що в цій ситуації є лише загальна інформація про кількість грошей в  користуванні, але об'єм втрачених монет точно не відомий. За офіційними даними,  стверджується про втрату декількох мільйонів монет біткоїна. Стосовно інших валют інформація ще більш неоднозначна, а тому метод розрахунку множення вартості монети на кількість не вважається досконалим для оцінювання даної величини.

На що впливає капіталізація криптовалюти?

До найбільш суттєвих факторів, на які має вплив капіталізація, можна віднести два основних напрямки:

  • рівень волатильності самої криптовалюти;
  • наскільки цей актив є популярним в інформаційному просторі.

Для першого випадку характерний менший вплив на проєкти різких стрибків вартості з великою капіталізацією, які зазвичай виникають через дії ринкових спекулянтів. Таким чином можна зазначити, що цей показник є свідоцтвом стабільності в контексті підвищеної волатильності загального ринку.

Що стосується інформаційного простору, то тут ціна криптовалюти зазвичай є залежною від інформаційних факторів великих аналітичних порталів. Саме вони  формують статистику відносно криптовалютних проєктів, відкриваючи перед користувачами своєрідний список ТОП криптовалют.  При цьому варто відзначити тенденцію, яка полягає в тому, що від рівня капіталізації криптовалюти завжди залежить її впізнаваність.

Яким чином капіталізація впливає на вартість віртуальних грошей

Як було зазначено вище, криптовалюти зовсім не мають фізичної цінності, тобто про їх вартість можуть говорити лише попит та пропозиції. За наявності факту збільшення капіталізації можна казати про зростання популярності цифрової валюти. Збільшення попиту та обмеження пропозицій, своєю чергою, призводять до зростання ціни криптовалюти, оскільки в такому випадку валютні спекулянти будуть очікувати підвищення вартості в майбутньому.

Якщо ж загальна капіталізація криптовалюти підвищується, то інвестори вважають, що ця монета дійсно матиме гарну перспективу. Отже, її необхідно придбати саме зараз, доки ціна ще не піднялася надто високо. До речі, зробити це можна на криптобіржі WhiteBIT. При цьому ажіотажний попит сприяє ще більшому зростанню вартості.

Цей процес відбувається постійно до того моменту, аж доки на ринок не вийдуть великі гравці. Після фіксації ними своїх позицій ситуація відкочується в протилежному напрямку. Вартість криптовалюти починає активно знижуватися, а дрібні спекулянти намагаються оперативно реалізувати монети, викликаючи таким чином ще більше падіння курсу.

Враховуючи вищесказане, можна відзначити, що найчастіше зростання вартості та, відповідно, капіталізація криптовалюти неодмінно супроводжуються збільшенням об'ємів. Якщо ж ціна віртуальних грошей зростає, а підтвердження того у вигляді збільшених об'ємів нема — то це означатиме штучне підняття ціни великими гравцями ринку. Своєю чергою, такий фактор свідчить про короткочасність підростаючого руху,  адже за деякий час ціна знову повернеться до минулих рівнів.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.