Як розпізнати фейковий додаток Резерв+: в Міноборони дали поради

Сайти-підробки виявили на етапі створення й розсилка ще не почалася

Як розпізнати фейковий додаток Резерв+: в Міноборони дали поради
Не варто переходити за посиланнями, що закінчуються на .top, .website, .org.

Росіяни розповсюджують вебдодатки, які імітують вигляд офіційного застосунку Міноборони «Резерв+», щоб збирати персональні дані українців.

Про це 4 серпня повідомила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко. За її словами, Міноборони працює над забезпеченням захисту даних українців.

«Просимо вас бути уважними та перевіряти джерела, на які переходите. Користуйтеся тільки офіційним сайтом Резерв+: reserveplus.mod.gov.ua», - попросила Черногоренко.

Вона порадила не переходити за посиланнями, що імітують назву reserveplus.mod.gov.ua і закінчуються на .top, .website, .org.

«При завантаженні застосунку потрібно обов’язково перевіряти, чи розробником є Міністерство оборони України (MINISTERSTVO OBORONY UKRAINY)», - нагадали в Міноборони.

Наступного дня, 5 серпня, Катерина Черногоренко в етері телемарафону повідомила, що Центр реагування кіберінцидентів Міноборони виявив цілих три підробки веб-застосунка «Резерв+»

«Сайти були виявлені на етапі створення, розсилка ще не почалася. Ми встигли вчасно. Наші спеціалісти виявили цю загрозу, і ми дуже оперативно вирішили повідомити про неї нашим громадянам, щоб люди не втрачали пильність і знали, як розпізнати цю підробку», - повідомила Катерина Черногоренко.

За її словами, росіяни створюють такі псевдосайти, щоб зібрати персональні дані українських військовозобов'язаних, використати їх для можливих атак або інформаційно-психологічних операцій, щоб дискредитувати роботу Міністерства оборони України.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube