Які будівельні компанії України заробили найбільше у 2023 році?

Які будівельні компанії України заробили найбільше у 2023 році?

Читать на русском

Аналітики YouControl визначили 10 найприбутковіших будівельних компаній України за результатом 2023 року. Детальніше читайте в Інформатор Гроші.

Читать на русском
Які будівельні компанії України заробили найбільше у 2023 році?
Найуспішніші будівельні компанії України

Аналітики YouControl визначили 10 найприбутковіших будівельних компаній України за результатом 2023 року. Детальніше читайте в Інформатор Гроші.

Найбільш прибутковими виявилися компанії, які займаються будівництвом та ремонтом автомобільних доріг. 

Трійку лідерів за найбільшим чистим доходом у 2023 році серед будівельних компаній зайняли фірми, що займаються будівництвом доріг:
 
 • 8,2 млрд грн — ТОВ "АВТОМАГІСТРАЛЬ-ПІВДЕНЬ". Журналісти Слідство.інфо повідомляли*, що ця компанія пов’язана з очільником Одеси Геннадієм Трухановим, її контролює одеський бізнесмен Олександр Бойко.
 
 • 8,1 млрд грн — ТОВ "ГРУПА КОМПАНІЙ "АВТОСТРАДА". Вінницька компанія, що входить до фінансово-промислової групи (Група) Максима Шкіля MS Capital.
Серед активів групи: ТОВ "Спільне українсько-німецьке підприємство "Автострада", ТОВ "Перша логістична компанія", ТОВ "3С Групп", а також кілька гранітних кар'єрів та агрокомпаній. Слід відзначити, що сукупна сума виграних процедур публічних державних закупівель у 2017-2023 рр. перевищує показник виручки компанії за ці ж роки.
 
 • Майже 6 млрд грн — ТОВ "РОСТДОРСТРОЙ". Одеська компанія належить депутату Одеської міської ради від партії мера «Довіряй ділам» Юрію Шумахеру та бізнесмену Євгену Коновалову.
 
Журналісти Bihus.info з’ясували**, що дві компанії із групи “Ростдорстрой” – ТОВ “Дорікум” і ТОВ “ІВК “Автомагістраль” – фінансували партію “Довіряй ділам” під час минулої виборчої кампанії і вносили по 750 тис. грн на рахунки партії Труханова. Компанії Групи Ростдорстрой (RDS) займаються будівництвом доріг та автострад. Основні активи Групи ТОВ «Ростдорстрой» та ПП «Київшляхбуд».
 
До десятки найбільших компаній будівельного сектору за згенерованим чистим доходом у 2023 році також увійшли:
 
 • ТОВ "КОСУЛ" — 3,4 млрд грн. Компанія займається розвідувальним бурінням. Бенефіціаром є Ринат Ахметов — ключова особа групи СКМ.
 
 • ТОВ "СОЛАГРО" — майже 3 млрд грн. Київська будівельна компанія, що входить до Групи Солагро. Ключова особа — Ігор Юшко. Компанії групи працюють в сферах постачання природного газу промисловим споживачам; експорту агропродукції, агротрейдінгу. Серед активів групи: ТОВ "Солагро", ТОВ "Солагро трейд", ТОВ "Трансюкрейн", ТОВ "Одеський портовий виробничо-перевалочний комплекс".
 
 • ТОВ "ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ" — 2,9 млрд грн. Ключовими особами Групи “Онур” є Онур та Іхсан Четінджевізи. Компанії групи є активними учасниками процедур державних публічних закупівель.
 
 • ТОВ "КИЇВСЬКА ЕНЕРГЕТИЧНА БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ" — 2,5 млрд грн. Будівельна компанія, що входить у Групу СВС-Дніпро. Ключові особи – Володимир Випирайло та Микола Кравченко. Активи Групи: ПрАТ «СВС-Дніпро», ТОВ «Київська енергетична будівельна компанія», ТОВ «СВС-Енерджі».
 
 • ТОВ "РІЕЛТ-БУД" — 2,1 млрд грн. Компанія зареєстрована в Києві, займається будівництвом житлових і нежитлових будівель, кінцевою бенефіціарною власницею є Харченко Юлія В'ячеславівна.
 
Юлія Харченко була керівником декількох компаній, що входять складу до Групи "БТ Інвест", ключовими особами якої є громадяни Литви Раймондас Туменас, Марина Познякова та Агне Рузгіене.
 
Дана Група, зокрема, управляє мережею роздрібних магазинів Novus та реалізує проекти будівельного девелопера “Stolitsa Group”. Також вона є учасницею кількох компаній, де іншими учасниками зокрема є компанії зі складу "БТ Інвест".
 
 • ПрАТ "ПРИРОДНІ РЕСУРСИ" — 2 млрд грн. Компанія займається розвідувальним бурінням і входить до Групи EastOne, яка була створена в результаті реструктуризації групи Interpipe.
 
Портфель EastOne включає більше 20 бізнесів і широкомасштабних проектів, у тому числі трубно-колісну компанію Інтерпайп, телегрупу StarLightMediа, бізнес-інкубатор в сфері IT Eastlabs та інші.
 
 • ПрАТ "ХОЛДИНГОВА КОМПАНІЯ "КИЇВМІСЬКБУД" - 2 млрд грн. Компанія на 80% належить громаді Києва і є одним з найбільших забудовників країни.
 
Топ-10 будівельних компаній України. Дані YouControl
Топ-10 будівельних компаній України. Дані YouControl
 
Спершу до топ-10 була додана компанія ТОВ "АВАНГАРД -ЖИТОМИР", але після того як журналісти звернули увагу на аномалію, ми провели додатковий аналіз і зʼясували що ТОВ "АВАНГАРД -ЖИТОМИР" подала звітність двічі: 29.02.2023 р. було подано звіт з помилкою, а 01.03.2023 компанія подала вже виправлений звіт. Відповідно, після зʼясування обставин ми виключили компанію з переліку найбільших. Допис і графіка оновлені і коректні.
 
Методологія: аналітики брали до уваги українські будівельні компанії, котрі здійснюють діяльність за 22-ма релевантними КВЕДами. Перелік дивіться в Каталозі  https://catalog.youcontrol.market/zabudovnyky
 
 • показник чистого доходу за даними Держстату у 2023 році
 • до вибірки аналізу потрапили лише компанії з комерційною організаційно-правовою формою, які не перебувають у стані припинення
 
Фінансово-промислова група — у загальному сенсі це сукупність компаній із фінансової та/або промислової сфер, які належать до одного чи групи кінцевих бенефіціарних власників та здійснюють взаємодію між собою для досягнення спільних цілей, таких як отримання фінансової вигоди чи оптимізація виробничих процесів.
 
*матеріал Слідство.Інфо "Пов’язана з Трухановим компанія перемогла у тендері на пів мільярда гривень. Правоохоронці кажуть, що договір уклали з порушеннями" від 17 квітня 2024 року - https://bit.ly/4bdOdGi
 
**матеріал Бігус.Інфо “Гроші від бізнесу та кандидатів або хто донатив “Довіряй ділам” від 29 Грудня 2021 року - https://bit.ly/3UI5B0s
 
Партнерський матеріал

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.