Після нашої перемоги Україні знадобляться тисячі фахівців, які зможуть не лише відновити країну, а й підняти її на новий рівень. Тому МОН України разом із Малою академією наук підготували серію дописів, в яких розповідають майбутнім абітурієнтам, які спеціальності будуть найбільш затребувані вже дуже скоро.
Інформатор Гроші також поцікавився, скільки сьогодні заробляють такі фахівці, і де можна отримати таку освіту в Дніпропетровському та Київському регіонах.
Столяри
Майбутні професіонали вчаться обробляти дерево і володіють цілим арсеналом інструментів і кріплень. Саме вони облаштовуватимуть сучасні спальні й кухні у відбудованих квартирах Ізюма, Сєвєродонецька та Оріхова. Таку освіту надає:
– Київське вище професійне училище деревообробки;
– Дніпровське вище професійне училище будівництва.
Середня заробітна плата: 16 500 грн.
Муляри
Ці майстри будують каркаси майбутніх осель і підприємств. Вони вчаться бездоганно викладати будматеріали, заливати шви й ремонтувати конструкції. Вони закладатимуть фундамент просторих житлових комплексів, шкіл і лікарень на Харківщині, Сумщині та Луганщині. На Київщині таких фахівців готує Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу.
Середня заробітна плата: 20 000 грн.
Маляри-штукатури
Майбутні майстри вчаться штукатурити й вирівнювати поверхні, фарбувати стіни та стелі, клеїти шпалери, а також створюють візерунки та незвичайні дизайнерські рішення. Вони будуть створювати затишок у відновлених оселях Великої Костромки, Лисичанська і Бахмута. Освіту можна здобути у:
- Київському вищому професійному училищі будівництва та архітектури;
- Криворізькому центрі підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі
Середня заробітна плата: 16 500 грн.
Машиністи кранів
Знавці цієї справи вчаться керувати різними видами кранів, контролювати кріплення вантажу і проводити техогляд приладів. Вони відновлюватимуть мости у Генічеську та Славутичі, Білгороді-Дністровському та Рубіжному. Наразі таких фахівців випускає Київський професійний енергетичний ліцей і Катюжанське вище професійне училище.
Середня заробітна плата: 20 000 грн.
Помічники машиністів тепловозів
Такі фахівці потрібні кожній локомотивній бригаді. Ці пильні залізничники допомагають вести тепловоз, стежать за справністю вузлів і агрегатів, а також за станом колій. Саме вони розвозитимуть мирною Україною херсонські врожаї, доставлятимуть українських та іноземних туристів на курорти Азовського узбережжя. На Дніпропетровщині освіту можна здобути у Кам’янському вищому професійному училищі.
Середня заробітна плата: 18 000 грн.
Квітникарі
Майбутні професіонали вчаться вирощувати різні рослини і доглядати за ними, складати квіткові композиції, додавати добрива і готувати насадження до зимівлі. Вони будуть озеленювати парки Бучі, урбаністично оздоблювати вулички Харкова та облаштовувати клумби у мирних дворах Маріуполя. Майбутніх фахівців готує:
- Київське регіональне вище професійне училище будівництва;
- Дніпровський центр професійно-технічної освіти туристичного сервісу.
Середня заробітна плата: 11 500 грн.
Автослюсарі
Ці майстри, які вчаться регулювати найскладніші механізми, діагностувати стан авто і лагодити техніку, будуть вчасно перевіряти бронемобілі, що завжди будуть на сторожі нашої країни. Освіту можна отримати тут:
- Київський професійний ліцей транспорту;
- Нікопольський професійний ліцей.
Середня заробітна плата: 18 000 грн.
Машиністи дорожньо-будівельних машин
Майбутні машиністи і слюсарі, знавці дорожніх котків, навантажувачів і екскаваторів відновлять Житомирську трасу, відбудують трасу від Ізюма до Слов’янська, прокладуть нове покриття на мостах до Ірпеня і Чернігова. В Києві таку освіту можна отримати у Міжрегіональному вищому професійному училищі автомобільного транспорту та будівельної механізації.
Середня заробітна плата: 18 500 грн.
Слюсари-ремонтники
Спеціалісти цієї галузі вчаться працювати на верстатах, відновлювати й замінювати зношені деталі, обробляти механізми мастилами, проводити профогляди. Вони будуть лагодити українські винищувачі і баштові крани, а також будуватимуть заводи мирних Харкова та Запоріжжя. Освіту надає Дніпровський центр професійно-технічної освіти.
Середня заробітна плата: 15 000 грн.
Лицювальники-плиточники
Майстри вчаться різати й укладати різні види плиток, готувати клейові суміші, ремонтувати пошкоджені поверхні, викладати на стінах креативні візерунки. Саме вони облаштують затишні пологові будинки Маріуполя та Сум. З освітою допоможуть:
- Київське вище професійне училище № 25;
- Нікопольський професійний ліцей.
Середня заробітна плата: 13 500 грн.
Верстатники широкого профілю
Фахівці вчаться обробляти матеріали, налаштовувати верстати, практикуються різати, свердлити, шліфувати й обробляти деталі. Після перемоги вони створюватимуть деталі й механізми до виробничих цехів відбудованої «Азовсталі». Отримати освіту можна у:
- Київському вищому професійному училищі машинобудування та компьютерно-інтегрованих технологій;
- Дніпровському професійно-технічному училищі № 2;
- Криворізькому центрі професійної освіти металургії та машинобудування.
Середня заробітна плата: 16 000 грн.
Фрезерувальники
Ці професіонали вчаться працювати на фрезерних верстатах, і за кресленнями відтворять деталі до нашої «Мрії», а також виточать складові нових пасажирських літаків. На Дніпропетровщині таких фахівців готують:
- Криворізький центр професійної освіти металургії та машинобудування;
- Кам’янське вище професійне училище.
Середня заробітна плата: 16 000 грн.
Сантехніки
Ці майстри допоможуть провести воду, каналізацію й опалення у відбудовані квартали Охтирки та встановлять сучасну сантехніку у будинках мирного Оріхова. Здобути освіту можна в Київському професійному ліцеї будівництва та комунального господарства.
Середня заробітна плата: 15 000 грн.
Шевці та кравці
Майбутні шевці опанують тонкощі роботи на професійних швейних машинках і зможуть пошити буквально все – від бронежилетів для наших бійців до футболок, джинсів і вишиванок. Отримати такі навики можна у Київському вищому професійному училищі технологій та дизайну одягу.
Середня заробітна плата: 18 500 грн.
Майстри з комплексного обслуговування й ремонту будинків
Ці фахівці одночасно працюватимуть будівельниками, ремонтниками, теслярами та електромонтажниками, а тому зможуть відбудувати харківську Салтівку та райони ХТЗ, налагодять сучасні комунікації, облаштують будинки розумними гаджетами. Здобути освіту можна в:
- Київському професійному ліцеї будівництва і комунального господарства;
- Криворізькому центрі підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі
Середня заробітна плата: 20 000 грн.
Монтажники систем утеплення будівель
Майбутні майстри опанують матеріалознавство, технології утеплення й технічне креслення. Вони облаштують утеплені та яскраві фасади відбудованого Маріуполя.
Середня заробітна плата: 20 000 грн.
Трактористи-машиністи
Вмілі водії сільськогосподарських машин будуть орати, засівати та збирати врожаї на чорноземах звільненої Харківщини. Спеціалістів готує Володарський професійний аграрний ліцей на Київщині.
Середня заробітна плата: 16 000 грн.
Електрогазоварники
Ці майстри вчаться працювати зі зварювальними апаратами та випрямлячами, а також вивчають тонкощі електрики. Саме вони зварюватимуть деталі «нептунів» – всесвітньо відомої української зброї. Цих спеціалістів готує:
- Криворізький центр професійної освіти металургії та машинобудування;
- Кам’янське вище професійне училище.
Середня заробітна плата: 16 000 грн.
Токарі
Токарі виготовляють найскладніші деталі з металу, пластмаси чи дерева. Вони зможуть виготовляти елементи для двигунів майбутніх «байрактарів» українського виробництва. Освіту можна отримати в:
- Білоцерківському професійно-технічному училищі;
- Дніпровському центрі професійно-технічної освіти;
- Київському центрі професійно-технічної освіти.
Середня заробітна плата: 16 000 грн.
Електрики
Майбутні професіонали відновлять і оснастять постачання енергії на звільненому Донбасі, проведуть електрику в кожен дім Луганської і Донецької областей. Таких фахівців готує:
- Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою;
- Київський центр професійно-технічної освіти;
- Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти.
Середня заробітна плата: 15 000 грн.
Пекарі
Майбутні пекарі цілодобово випікають паляниці, багети, батони і «цеглинки», роблять печиво і тістечка. Вже скоро стануть до новеньких печей і тістомісильних машин у відбудованому Харківському хлібзаводі.
Середня заробітна плата: 12 000 грн.
Олена Морозова