Для бронювання середня зарплата на підприємстві й у заброньованого працівника має бути не менше 20 тисяч гривень
Уряд оновив критерії бронювання працівників та вимоги для отримання підприємствами статусу критичних. З наступного місяця 2024 року усі бронювання будуть здійснюватися через Дію.
Про це 15 листопада повідомив департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду нагадав, що до 15 листопада був проведений аудит підприємств та організацій, які мають статус критичних та мають право бронювати співробітників.
«Перш за все, регіональні та галузеві критерії критичності підприємств тепер будуть погоджуватись із Міністерством оборони та Міністерством економіки. По-друге, для приватного сектору зарплатний критерій та відсутність боргів перед бюджетом — це тепер обов’язкові пункти, аби бронювати своїх працівників», — заявив голова Кабміну.
Одним із критеріїв має бути нарахована середня зарплата на підприємстві й у заброньованого працівника на рівні не менше 20 тисяч гривень. За оцінкою Шмигаля, це дозволить зменшити ризик зловживань, коли компанії працевлаштовують людину заради «тіньової» домовленості про бронювання.
Також усі бронювання з 1 грудня будуть здійснюватися через Дію. Кожного місяця компанії будуть перевіряти, щоб вони відповідали всім критеріям для бронювання.
Для тих, хто вже має відстрочку, буде перехідний період до 28 лютого 2025 року.
«До цієї дати всі підприємства мають поновити бронювання своїх працівників згідно з новими умовами незалежно від того, як і коли воно відбувалося», - йдеться у повідомленні Кабміну.
За інформацією сайту NV Бізнес, під час проведення аудиту з’ясувалося, що 40 тисяч військовозобов’язаних отримали бронь із порушеннями.
Ймовірно, що після перевірки щонайменше 20% критично важливих підприємств втратять такий статус. Як повідомив співрозмовник видання, насамперед це стосується тих, «хто спочатку не мав би потрапити до цього списку», оскільки багато із цих компаній могли торгувати квотою на бронь.
Нагадаємо, що у ВР говорили про економічне бронювання. Обговорювали пропозицію, щоб роботодавці самостійно визначали стратегічно важливих для бізнесу робітників. Але згодом вирішили відмовитися від цієї ідеї.
«Даний інструмент викликає величезний негатив серед українського суспільства, - заявив народний депутат Богдан Кицак. - Щоб забезпечувати ось цю єдність та національну підтримку серед суспільства, коли в нас складна ситуація на фронті, було вирішено не вводити таких додаткових елементів».
Правила бронювання змінили після того, як президент Володимир Зеленський обурився через кількість тих, хто мав бронь. Їх нібито було 1,5 мільйона осіб.