З 1 листопада в усіх містах України діятимуть обмеження швидкості

Водіям нагадали, що швидкісний режим на дорогах фіксують понад 300 камер

З 1 листопада в усіх містах України діятимуть обмеження швидкості
В Україні максимальна дозволена швидкість буде 50 км/год

Правила дорожнього руху не змінюються - вони переходять на «зимовий період». Проте, не дивлячись на штрафи, за рік поліцейські притягують до відповідальності мільйони порушників.

Про це в пряму ефірі телемарафону розповів перший заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький

 

Зимовий період – це завжди період підвищеної небезпеки для всіх учасників дорожнього руху. Відтак на тих ділянках доріг, де було дозволено підвищення обмеження швидкості до 80 км/год, дорожні знаки будуть змінені на обмеження швидкості до 50 км/год.

Перший заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький розповів, що пункт Правил дорожнього руху 12.8 існує вже давно й можливість встановлення іншого швидкісного режиму на літній період там передбачена.

«У деяких містах нашої країни, зокрема Києві та Дніпрі, на тих ділянках дорожнього руху, де це дозволяють і дорожні обставини, і безпека дорожнього руху, встановлювались знаки вищого обмеження швидкості. Тобто 80 км/год на літній період. Цей період зараз закінчується і вже з 1 листопада вказані знаки будуть змінені на стандартні, тобто обмеження швидкості - 50 км/год. Таким чином, Правила фактично не змінюються, а наступає зимовий період, який не передбачає інші обмеження швидкості руху», - повідомив представник патрульної поліції.

Олексій Білошицький зазначив, що швидкісний режим на дорогах фіксують понад 300 камер. Також близько 200 приладів TruCAM, які дозволяють фіксувати перевищення швидкості в ручному режимі, використовують патрульні поліцейські.

«Саме таким комплексним методом досягається контроль над дотриманням водіями швидкісного режиму. За рік поліцейські притягують до відповідальності мільйони порушників, але все ж перевищення швидкості лишається актуальною проблемою. Потрібно не тільки контролем досягати результату, а й змінами до законодавства шляхом введення дієвих, ефективних механізмів», - сказав заступник начальника департаменту патрульної поліції України.

Наприклад, штрафних балів за численні порушення правил дорожнього руху. Адже є порушники, які протягом року по 25 разів вдаються до порушень, мають численні штрафи. За словами Олексія Білошицького, в такому випадку має діяти більш суворе покарання за систематичність порушень. Наразі такі законопроєкти вже подані.

Нагадаємо, камери спостереження зафіксували найбільшу кількість порушників швидкісного режиму на трасі «Київ-Чоп» у Житомирській області. На відрізку між Рівним і Житомиром було виписано штрафів на суму 18 мільйонів гривень.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube