Народні депутати пропонують зменшити граничний вік перебування на військовій службі та військовозобов'язаних у запасі.
У Верховну Раду подали законопроєкт, який пропонує знизити верхню межу віку для мобілізації з 60 років до 55.
Про це йдеться в картці законопроєкту.
Водночас документ пропонує зберегти право на військову службу для громадян, старших за 55 років, якщо вони виявили таке бажання.
«Враховуючи, що на даний час мобілізації підлягають чоловіки віком до 60 років, та спираючись на середню тривалість життя чоловіків – 63 роки, однозначно зрозуміло, що фізичне здоров’я більшості чоловіків у віці близько з 55 до 60 років є незадовільним», - написано у пояснювальній записці до законопроєкту.
Автори документа наголошують, що до Генштабу звертаються командири нижчої ланки, які кажуть, що потрібно менше осіб більш літнього віку, бо на деяких ділянках бойових дій вони не можуть бути задіяні.
«Це викликано тим, що зараз «армія старішає». Водночас вони (командири – ред.) наголошують, що у війську користь від людей 50+ є, головне, як їх задіювати», - йдеться у поясненнях до проєкту закону.
В одній із петицій на сайті голови держави Володимира Зеленського просили зменшити мобілізаційний вік для чоловіків із 60 до 50 років «з метою поліпшення економічного стану в країні».
Наразі до війська можуть призвати чоловіків віком від 25 до 60 років. Раніше нижня межа віку, з якого могли мобілізувати, становила 27 років. Однак 2 квітня Володимир Зеленський підписав закон про зменшення граничного віку перебування призовників на військовому обліку.
Презентуючи внутрішній «план стійкості», президент заявляв, що ще раз нижню межу віку для мобілізації Україна не знижуватиме.
"Міністерство оборони України та військове командування повинні представити нашому суспільству нову систему контрактів про службу в Збройних силах України для громадян, які не досягли віку мобілізації, але хочуть проявити себе найкращим чином в захисті країни", - наголосив Володимир Зеленський, виступаючи у Верховній Раді 19 листопада.
За його словами, ці контракти повинні мати «відчутну, дуже конкретну мотиваційну складову».