За проїзд на «жовтий» хочуть позбавляти прав до року

При першому порушенні оштрафують на 1020 грн, а при наступному заберуть права.

За проїзд на «жовтий» хочуть позбавляти прав до року
В Раді хочуть посилити покарання за порушення ПДР.

Якщо водія зловлять на проїзд на жовтий сигнал світлофора декілька разів на рік, йому може загрожувати позбавлення прав від 6 місяців до року. Для цього в парламенті зареєстровано законопроєкт «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення адміністративної відповідальності за систематичні порушення правил дорожнього руху».

Відповідну ініціативу зареєстрували 1 листопада 2024 року. 

«За офіційними даними Департаменту патрульної поліції, у 2023 році в дорожньо-транспортних пригодах на підконтрольній уряду території України загинуло 3053 особи, ще 29 502 людей зазнали травм різного ступеня тяжкості», - йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Наразі показник смертності від ДТП на 1 млн населення перебуває в Україні на позначці 97, в той час, як в ЄС - 46 смертей на 1 млн населення, а країни-лідери мають показники в межах 30. Сусідня Польща має показник 50 осіб на 1 млн населення.

Що пропонують

За порушення правил проїзду пішохідних переходів, перехресть, обгону і зустрічного роз’їзду, проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника водія можуть оштрафувати на 1020 грн.

Якщо водія двічі протягом року штрафували за порушення правил, то його чекає штраф 2 550 грн разом з позбавленням прав на строк від 6 місяців до одного року.

«Повноваженнями щодо складання протоколів за порушення, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за будь-яке із перелічених порушень, наділяються посадові особи органів Національної поліції та військової інспекції безпеки дорожнього руху ВСП ЗСУ, а щодо розгляду справ та винесення постанов – суди», - йдеться у тексті документа.

За словами авторів законопроєкту, у 2022 році громадська організація провела дослідження та з’ясувала, що в Україні нерозвинені інструменти так званого «спеціального стримування». Тобто держава не має впливу на поведінку закоренілих порушників, яких не стримує загроза отримати штраф.

«Тому актуальним питанням постає необхідність перегляду адміністративно-деліктного підходу до вчинення особою систематичних свідомих адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху», - написано у поясненнях до законопроєкту.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube