Українцям пояснили, що варто мати вдома перед початком зими
Українці активно готуються до опалювального сезону та ймовірних блекаутів через обстріли російських загарбників. Експерти радять підготуватися заздалегідь, щоб можливі відключення світла не стали неприємним сюрпризом. Українцям пояснили, що варто придбати до настання зими.
Про це розповіли експерти організації "Права людини в Україні". Зазначається, що багато хто вважає, що з настанням холодів окупанти знову можуть почати атакувати нашу енергетичну систему. Хоч і чимало аналітиків переконані, що на цей раз загарбникам не вдасться це так, як минулого року, все ж варто підготуватися заздалегідь. Експерти пояснили, як у випадку блекаутів не лишитися без зв'язку, теплої їжі та в холоді.
У випадку відключення світла врятувати може зарядна станція (портативна електростанція). Вони виглядають як невеликі коробки з кількома розетками, USB-портами тощо. В деяких моделях також присутні ліхтарики. Вартість приладу буде залежати, зокрема, від обраної потужності. В чому переваги зарядної станції:
Недоліки зарядних станцій:
Також альтернативним джерелом електроенергії може стати бензиновий дизельний генератор. Проте це підійде лише в тому випадку, якщо у вас приватний будинок. Якщо ж йдеться про квартиру, то цей прилад зовсім не підійде. Переваги генераторів і тому, що в них висока тривалість роботи, а також є можливість підключити потужні прилади (навіть на весь дім). Серед недоліків генераторів відмічають:
У випадку блекаутів можна готувати за допомогою пальників. Серед них розрізняють два типи — кемпінговий та туристичний. Кемпінговий працює від газового балона, який вставляється всередину. Туристичний пальник буде більш компактний. Однак він працює лише з пласкими туристичними балонами, і такий прилад не підійде для використання в закритих приміщеннях.
Якщо стався блекаут і вимкнулося опалення, то термобілизна може допомогти не змерзнути. Найкращою вважають термобілизну з вовна новозеландських овець. Проте такі вироби коштують близько 200 доларів і більше, а крім того потребують особливого догляду.
Тому в деяких випадках може підійти й синтетична термобілизна. Вона буде дешевше та довговічніше. Водночас варто пам'ятати про "теорію шарів" одягу в період холодів:
Якщо світла довго немає й опалення не повернули, то може знадобитися спальний мішок. Зазвичай його використовують в екстремальних ситуаціях або під час подорожей. Найкращими називають спальники з пухом. При цьому сучасні спальні мішки можуть стискатися до кишенькових розмірів, що буде зручно.
Журналісти 24 телеканалу розповіли, в яку суму українцям обійдеться підготовка до ймовірних блекаутів. Зокрема, зазначається, що павербанки для зарядки гаджетів (у залежності від потужності) коштують близько 900-1500 гривень. Водночас зарядні станції з вихідною потужністю 2 400 Вт зараз коштують від 52 000 гривень. Таким чином, середня вартість необхідних товарів на випадок блекаутів така:
При цьому варто пам'ятати, що це лише прилади. Крім них, важливо мати запас питної та технічної води, засобів гігієни (вологі та сухі серветки тощо). Також необхідно мати запас продуктів, які можуть тривалий час зберігатися без холодильника: наприклад, крекери, консерви, печиво тощо.
Раніше також голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус заявив, що російські окупанти цієї осені та взимку з високою ймовірністю знову спробує спровокувати блекаути в Україні. Політик зауважив, що Україна готова до цієї зими, держава має достатньо ресурсів. На випадок блекаутів є резервний запас обладнання для швидкого відновлення. За словами Геруса, у 2023 році Україна має набагато кращу систему ППО, ніж минулого року. Однак, якщо російські обстріли будуть успішними, то в певних регіонах з'являться проблеми, які треба буде оперативно усунути.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.