Зеленський представив "план стійкості" України: без виборів та зниження віку для мобілізації

Наступного року Україна виробить щонайменше 30 тисяч далекобійних дронів, а безпілотники мають компенсувати відсутність артилерії в українській армії

Зеленський представив "план стійкості" України: без виборів та зниження віку для мобілізації
Володимир Зеленський поставив завдання виробити 3 тисячі крилатих ракет

Голова держави 19 листопада представив внутрішній «план стійкості», який складається з 10 пунктів та містить завдання для України. Президент наголосив, що Україна не може провести вибори до завершення війни.

Про це стало відомо під час промови Володимира Зеленського у парламенті.

 

«Ми всі знаємо, що Конституція України та закон не дозволять проводити вибори у воєнний час. І ніхто у світі не вимагав і не вимагає цього від України. Але у нас в Україні є деякі люди, які, може, зголодніли до цього настільки, що хочуть боротися всередині нашої держави більше, ніж заради нашої держави, хочуть політичних суперечок в окопах, як у телестудіях. Це згубно для України. Україна спочатку потребує справедливого миру, а потім українці проведуть справедливі вибори», – сказав глава держави з трибуни парламенту.

Повноваження президента та парламенту мали завершитися 2024 року. Але українське законодавство не передбачає проведення виборів під час воєнного стану, тому фактично і Володимир Зеленський, і Верховна Рада продовжують виконання своїх повноважень.

З чого складається план Зеленського

До пунктів «Плану внутрішньої стійкості» належать: єдність, фронт, зброя, гроші, енергетика, безпека, громади, людський капітал, культурний суверенітет та політика героїв. Про це повідомив сайт «Громадське». 

Пункт про фронт передбачає зміну підходів до управління в армії. Зокрема, в Україні запровадять посаду військового омбудсмена, а військове керівництво має представити нову систему контрактів для громадян, які не досягли мобілізаційного віку.

Українці, яких за законом ще не можуть мобілізувати, зможуть себе проявити. Їхні контракти будуть мати мотиваційний складник. Тим часом сам вік для призову за мобілізацією Україна не знижуватиме, запевнив президент.

Крім того, Зеленський наголосив, що Україна «не торгує» безпекою або суверенітетом і не відмовиться від прав на всю свою територію. Він припустив, що Україні, можливо, доведеться «когось в Москві пережити», щоб досягти відновлення територіальної цілісності.

Щодо зброї, то в плані президента передбачено, що наступного року Україна виробить щонайменше 30 тисяч далекобійних дронів. Безпілотники мають компенсувати відсутність артилерії в українській армії.

Крім того, Володимир Зеленський поставив завдання виробити 3 тисячі крилатих ракет, а також пообіцяв збільшити пряме фінансування військових бригад. У межах цього пункту він також пропонує запровадити формат Технологічної ставки.

Пункт про гроші затверджуватимуть із бізнесом, але загалом він стосується того, що Україна має закуповувати в себе те, що може сама виробляти. Також у контексті цього пункту плану Зеленський говорив про детінізацію, дерегуляцію, забезпечення безпеки бізнесу від правоохоронців та програму «Національний кешбек».

Пункт про енергетику стосується захисту енергооб’єктів, а відповідальність за забезпечення цього захисту «персональна», заявив президент. За його словами, для цього Україна впровадить відповідні «паспорти стійкості» регіонів до кінця року.

Безпека в плані голови держави передбачає модернізацію стандартів укриттів, посилення безпеки в усіх державних закладах, зокрема школах (встановлення рамок металошукачів на вході), й укріплення кордону.

Пункт «громади» стосується податкових умов для прифронтових територій, а людський капітал — створення Національного стандарту безбарʼєрності, інституту множинного громадянства та створення Міністерства об’єднання. До кінця року мають представити кандидатуру міністра.

Крім того, Зеленський анонсував перезапуск дипломатичної служби — до кінця року пообіцяв провести заміни в країнах «Великої сімки» та заповнити всі вакансії послів.

У пункті про культуру президент пропонує ініціювати створення «культурного Рамштайну» та сприяти створенню кафедри україністики в іноземних університетах.

Останній пункт плану, присвячений політиці Героїв, пропонує залучати ветеранів на держслужбу, створити до 2025 року в кожній громаді реабілітаційні відділення для українських військових та щонайменше 80 ветеранських просторів і підготувати 11 тисяч фахівців із супроводу ветеранів наступного року. Також у пункті пропонують надавати ветеранам війни квартири.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube