В проектах рішень Київської міської ради з’явилася Міська програма забезпечення житлом громадян на 2022-2024 роки. Йдеться про киян, які перебувають на квартирному обліку.
Тезисно про головні цифри читайте в Інформатор Гроші.
З загальної кількості сімей та громадян на квартирному обліку (68 тисяч родин) близько 26% очікують на житло більше 30 років. А 29 родин перебувають у черзі з 1975 року.
Рішення місцевої влади має на меті профінансувати будівництво 1628 квартир.
Програма передбачає 6 заходів:
Для реалізації потрібно 3 341 965 700 грн (без урахування щорічної інфляції). Гроші візьмуть з бюджета Києва, державного бюджета, іпотечних житлових кредитів та коштів громадян.
Учасники АТО матимуть змогу побудувати власне житло на умовах співфінансування. Цей варіант доступний не тільки для учасників бойових дій, але й для решти громадян, які перебувають на квартирному обліку. Але є відмінність у частці місцевого кошту. Місцевий бюджет сплачує:
На початок 2022 року на квартирному обліку в Києві перебувало 322 сім’ї осіб з інвалідністю, 23 сім’ї загиблих та померлих учасників АТО/ООС та 3681 родин та поодиноких громадян-учасників бойових дій в АТО/ООС.
Діти-сироти та діти, позбавлені батьківської опіки, можуть претендувати на соціальне житло. В документі є статистика - на початку року на квартирному обліку перебувало 390 осіб з такої категорії. Щорічно владі вдається забезпечити житлом від 45 до 58 осіб, позбавлених батьківської турботи. Варто зазначити, що «соціальне житло» не можна приватизувати. Громадяни можуть жити в ньому, поки не отримають іншого житла або їхнє матеріальне становище не покращиться. На сьогодні житловий фонд соціального призначення складається з 72 квартир.
Переселенці можуть отримати житло за умови, якщо не мають іншого та якщо сукупний дохід не дозволяє родині придбати або винаймати його.
Що стосується надання житла в оренду, то вона довгострокова - до 30 років. Але для цього місту слід або придбати, або збудувати житло. Орієнтована вартість будівництва 1 кв.м. (з оздобленням) на 2022 рік - 27 900 грн.
Планується, що за три роки дії програми соціальним житлом забезпечать 156 родин, а житлом для тимчасового проживання - 87 родин. Для молоді за фінансово-кредитної підтримки має бути підписано 300 договорів. Також планується збудувати 212 варіантів житла для надання в оренду з подальшим викупом.
Раніше ми писали про те, що зараз відбувається на ринку нерухомості в Києві та чи можливо зараз орендувати житло за доступною ціною. Також читайте про те, що «Держмолодьжитло» планує купити 18 квартир для переселенців під Києвом.
Софія Єлагіна