3 каденція, гуманітарка Ахметова, ОПЗЖ: як працює депутатка Марія Пустова у Дніпропетровській облраді

3 каденція, гуманітарка Ахметова, ОПЗЖ: як працює депутатка Марія Пустова у Дніпропетровській облраді
Марія Пустова - старожил у місцевій політиці Дніпропетровщини

Інформатор продовжує знайомити читачів з депутатами обласної ради. На цей раз зазирнемо у діяльність депутатки від вже забороненої партії «Опозиційна платформа – За життя!» та колишньої заступниці губернатора області. Про історію Марії Пустової – читайте у матеріалі.

На виборах 2020 року Марія Пустова балотувалася по укрупненому Синельниківському району. Вона набрала 3 тисячі 505 голосів. У березні 2022 року депутати від ОПЗЖ в обласній раді створили депутатську групу «За Дніпропетровщину! За Україну», її очолив Геннадій Гуфман. У 2022 році проросійська партія ОПЗЖ була заборонена в Україні, але депутати місцевих рад та Верховної Ради здебільшого продовжили роботу. А скільки грошей на фінансування її діяльності витратили з державного бюджету – читайте тут.

Стрімка політична кар’єра

Марія Пустова народилася 1 січня у селі Держанівка Носівського району Чернігівської області. Спочатку вивчилася на продавця продовольчих товарів у Чернігівському професійно-технічному училищі. Потім навчалася у Київському торговельно-економічному інституті за спеціальністю «Товарознавство та організація торгівлі промисловими товарами». Злі язики поговорюють, що кар’єра Марії Пустової почалася зі знайомства наприкінці 1990-х років з заступниками мера Дніпропетровська Павлом Куделею, а пізніше – Геннадієм Гвоздєвим, які були відповідальними за торгівлю у місті. Втім, підтвердити це чи спростувати ми не можемо.

У 2003 році Марія Пустова закінчує навчання у Дніпропетровському регіональному інситуті державного управління, де стала магістром з держуправління. Вже у 2006 році Марія Пустова стає начальницею Управління з питань забезпечення роботи керівництва Дніпропетровської обласної ради та її протокольних заходів. Як хизувалася депутатка, у 2007 році вона запропонувала обласній владі щорічно проводити фестиваль «Петриківський дивоцвіт», в області популярзували петриківський розпис, а вже у 2013 році петриківський розпис був визнаний ЮНЕСКО частиною культурної спадщини людства. Паралельно у 2006-2010 роках Пустова була депутаткою Дніпропетровської обласної ради від Партії регіонів.

Депутатка хизується модним одягом з елементами Петриківського розпису
Депутатка хизується модним одягом з елементами Петриківського розпису

 У 2010-2015 роках Марія Пустова ще раз була депутаткою обласної ради від регіоналів. У 2010-2012 роках працювала заступницею голови Дніпропетровської ОДА Олександра Вілкула, а після цього протягом 2013-2014 роках очолювала його службу вже як віце-прем’єр-міністра України. Протягом 2014-2015 років Пустова працювала у фонді Вілкула «Українська перспектива».

Ще протягом 2006-2012 років Марія Пустова була помічницею народного депутата України від Партії регіонів Юрія Самойленка. У 2014 році сама балотувалася до Верховної Ради України та набрала на окрузі 9 тис. 401 голос (13,5%) на окрузі у Дніпропетровській області, але програла Дмитру Ярошу (20 тис. 719 голосів та 29,76%).

У 2015 році Марія Пустова знову балотувалася до обласної ради, але вже від «Опозиційного блоку». Втім, депутаткою не стала. Натомість її сина обрали до міськради Дніпра. У лютому 2015 року частина депутатів від «Опоблоку» (у т.ч. син Марії Пустової) вирішили приєднатися до коаліції на чолі з мером міста. До цього 2 місяці міська рада не могла нормально запрацювати. Після цього з партії виключили Марію Пустову, Світлану Єпіфанцеву (яка на той момент стала заступницею мера міста), 6 депутатів міськради Дніпра та деяких інших «опозиціонерів».

А вже у 2018 році Марія Пустова стає головою обласної організації політичної партії «За Життя» проросійських політиків Вадима Рабіновича та Євгена Мураєва. У 2019 році її на посаді голови партійної обласної організації ОПЗЖ змінив Геннадій Гуфман. У тому ж році політикиня балотується до Верховної Ради України від ОПЗЖ на окрузі, але програла Сергію Северину зі «Слуги народу»: (10 тис. 91 голос у Пустової (14,2%) проти 38 тис. 33 голосів у Северина (53,52%)). Марію Пустову як представницю ОПЗЖ не усюди радісно зустрічали під час тієї виборчої кампанії. Наприклад, у Васильківці її виступ пікетували з лозунгами: «Хто такий Медведчук?», «Пустова, вокзал, росія», «Нет русскому миру».

Зустріч Марії Пустової з виборцями у Васильківці, 2019 рік
Зустріч Марії Пустової з виборцями у Васильківці, 2019 рік

Нинішня депутатка, поки партія ОПЗЖ не була заборонена, діяла в рамках припартійної громадської організації «Жінки за мир», яку очолювала тоді ще народна депутатка від ОПЗЖ Наталія Королевська, а Пустова там була співголовою. Зараз Марія Пустова – голова громадської організації «Обери життя». А ще Марія Пустова з 2019 року була (або досі є) помічницею-консультантом народного депутата України від ОПЗЖ Юрія Бойка на громадських засадах. Також Марія Пустова за час своєї кар’єри встигла захистити кандидатську і докторську дисертації та є доктором філософських наук.

Марія Пустова - представниця ОПЗЖ
Марія Пустова - представниця ОПЗЖ

Син Марії Пустової – приватний нотаріус Сергій Пустовий. Він є депутатом міської ради Дніпра вже 2 скликання поспіль (з кінця 2015 року), заступник голови депутатської земельної комісії. До того він був депутатом Дніпропетровської облради від Партії регіонів (2010-2015). Входить до числа найбагатіших депутатів міської ради. Детальніше про Сергія Пустового читайте тут.

Що обіцяла перед виборами та як працює в облраді

Про окремі особисті обіцянки депутатки Пустової в якості кандидатки у депутати обласної ради відомо мало. Принаймні, вона обіцяла сприяти розвитку і благоустрою міста Синельникове. Натомість є програма обласних кандидатів ОПЗЖ, яку вони обіцяли виконувати. До переліку обіцянок увійшли такі:

  • наведення порядку у бюджеті області;
  • публічні обговорення і опитування з важливих питань (про що одразу після виборів забули);
  • підтримка підприємців області;
  • ремонт доріг та відновлення транспортного сполучення;
  • зниження тарифів на послуги ЖКГ;
  • збереження кількості лікарень області та штату працівників;
  • модернізація газових, теплових, водяних, електричних мереж;
  • якісна освіту в сільських школах;
  • відновлення регіональних програм соціальної допомоги, повернення пільг ветеранам, чорнобильцям, багатодітним сім’ям, людям з інвалідністю.

В обласній раді Марія Пустова увійшла до складу депутатської комісії з питань науки, освіти, соціальної політики та праці. На відміну від більшості своїх колег по фракції ОПЗЖ Марія Пустова відповідально публікує депутатські звіти про власну роботу в обласній раді, як цього вимагає закон (є за 2021 та 2022 роки). Також Марія активно бере участь у заходах, пов’язаних з освітою, відвідує навчальні та соціальні заклади у Дніпрі та області. У депутатки склалися теплі відносини з головою обласної ради, час від часу вона у соцмережах репостить інформацію від нього.

Напередодні початку повномасштабної війни у лютому 2022 року Марія Пустова проголосувала за виділення коштів на тероборону області. Від початку повномасштабної війни депутатка відвідала всі 7 сесій обласної ради (100%) та 10 з 10 засідань депутатської комісії (100%). Голосувала за засудження російської агресії, фінансування ТрО та правоохоронців, бюджет області, обласну програму підтрики ВПО та інші важливі рішення. Зазвичай депутатка голосує так само, як і більшість. Також вона підтримала позбавлення депутатських мандатів (за власним бажанням) Святослава Олійника та Ігоря Циркіна, і відставку Геннадія Гуфмана з посади першого заступника облради.

У своєму звіті депутатка пише, що з початку повномастабної війни допомагала розподіляти по області гуманітарну допомогу, у т.ч. від Фонду Ріната Ахметова, який передав їжу та інше. На сторінці депутатки є згадки і про менш відомі організації, які допомагали людям. Марія Пустова залучила 250 тонн харчів, 25 тонн медичних товарів, 20 тонн одягу, ковдр, постільних засобів, 5 тонн засобів гігієни та побутової хімії. З цього четверта частина дісталася людям на окрузі депутатки. Допомогу отримали і військові, а ще їм презентували комп’ютерну техніку (за чий саме кошт – депутатка не зазначає).

Розподіл гуманітарної допомоги для немовлят в регіоні за участі депутатки Пустової
Розподіл гуманітарної допомоги для немовлят в регіоні за участі депутатки Пустової

Значну частину виділених депутатці коштів (750 тис. грн за минулий рік) з обласного бюджету протягом 2022 року вона витратила на матеріальну допомогу мешканцям регіону. Також у минулому році депутатка прийняла понад 200 громадян особисто та провела 100 зустрічей з людьми на своєму виборчому окрузі. За сприяння депутатки у Васильківці для лікарні придбали за 3 млн грн сучасний апарат. А на Синельниківщині було отримано 150 теплонагрівачів.

Депутатка обласної ради Марія Пустова та селищний голова Васильківки Сергій Павліченко
Депутатка обласної ради Марія Пустова та селищний голова Васильківки Сергій Павліченко

Найбільше, судячи з дописів депутатки, вона полюбляє на своєму окрузі селище Васильківку. Буває там на засіданнях місцевої влади, відвідує заклади, проводить зустрічі з виборцями. У квітні 2023 року і Васильківці за участі депутатки провели майстер-класи по виготовленню вітальних листівок і подарунків для воїнів. А, напевно, найбільш вживаною фразою у фейсбуці депутатки є «Друзі, обіймаю вас», і адресоване це всім її читачам.

У 2021 році депутатка полюбляла привітати жінок зі святами, поспілкуватися з пенсіонерами, допомогти мешканцям Донбасу. Вітала і вже під час повномасштабної війни, але без партійної символіки. Наприкінці 2022 року депутатка привітала дітей з особливими потребами з Днем св. Миколая. Так би мовити і корисно для людей, і піар для політикині та її партії. Звіт про діяльність депутатки у 2021 році можна почитати тут. А ще Марія намагається себе показати віруючою людиною та підтримує зв’язки з Українською православною церквою (московського патріархату), яку віднедавна депутати Верховної Ради хочуть остаточно відірвати від росії.

Марія Пустова та митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Української православної церкви (московського патріархату) Іриней
Марія Пустова та митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Української православної церкви (московського патріархату) Іриней

 Дізнайтеся про інших депутатів обласної ради

Пропонуємо також ознайомитися з діяльністю та біографіями інших депутатів Дніпропетровської обласної ради. Від початку повномасштабної війни обласну раду покинули два яскраві депутати — Святослав Олійник та Ігор Циркін. За списком (натискайте на прізвище та ім’я для переходу до матеріалу про політика):

  • експерший заступник голови Дніпропетровської облради, ексголова обласної організації ОПЗЖ Геннадій Гуфман;
  • ексзаступниця Генпрокурора України та ексзаступниця міністра палива та енергетики Тетяна Корнякова (ОПЗЖ);
  • колишній народний депутат та колишній шахтар, а нині мільйонер з Павлограда Артур Мартовицький (ОПЗЖ);
  • гендиректор Лікарні матері та дитини ім. М. Руднєва Ігор Македонський (ОПЗЖ);
  • ексочільник обласної Держекоінспекції, голова бюджетної комісії з Нікополя Сергій Піддубний (ОПЗЖ);
  • колишній заступник начальника Дніпропетровської обласної поліції Сергій Манза (ОПЗЖ);
  • ексначальник поліції Нікополя Василь Піскунов (ОПЗЖ);
  • аграрний магнат з Верхньодніпровщини Анатолій Кукса (ОПЗЖ);
  • палкий критик Зеленського і криворізький мільйонер Олексій Лавріненко (ОПЗЖ);
  • керівник фірми з управління багатоповерховими будинками у двох районах Дніпра Максим Дегтяренко (ОПЗЖ);
  • політолог і колишній страховий агент з Дніпра Олег Каштан (ОПЗЖ);
  • колишній заступник мера Дніпра Івана Куліченка Володимир Березинський (ОПЗЖ);
  • колишній голова обласного штабу Радикальної партії Ляшка Сергій Горобець (ОПЗЖ);
  • керівник однієї з лікарень Дніпра, який представляє Павлоград, Олексій Борисенко (ОПЗЖ);
  • колишній заступник мера Дніпра Івана Куліченка Олександр Афанасьєв (партія «Громадська сила»);
  • перший заступник голови облради по виконавчому апарату Євгеній Жадан (партія «Українська перспектива»);
  • колишній народний депутат України та колишній заступник мера Кривого Рогу Андрій Гальченко (партія «Українська перспектива»);
  • колишній народний депутат України Андрій Шипко (партія «Українська перспектива»).

Валерій Магланович

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.