64% українців схвалюють підвищення військового збору: результати опитування

На заході України 36% опитаних підтримують збільшення податків, а на півдні таких лише 28%.

64% українців схвалюють підвищення військового збору: результати опитування
Лише 23% українців віком від 36 до 50 років позитивно ставляться до збільшення податків

Однозначно підтримують підвищення військового збору 32% опитаних, а точно не підтримують – 16% українців. Загалом, 64% респондентів схвалюють зміни до податкового законодавства.

Про це свідчать результати опитування групи «Рейтинг» на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень, яке проводили з 27 вересня по 1 жовтня 2024 року. 

Скрін з опитування групи "Рейтинг".
Скрін з опитування групи "Рейтинг".

Серед українців, які описали свій рівень доходів як «дуже бідні» збільшення податків підтримують 39% опитаних, а точно не підтримують – 20% респондентів.

У групі «малозабезпечені» збільшення військового збору оцінюють позитивно 27% опитаних, а не підтримують – 15%.
З середнім рівнем достатку збільшення податків підтримують 30% українців, а не підтримують – 12%.

Серед тих, хто вважає себе забезпеченим збільшення військового збору оцінюють позитивно 35% опитаних, а негативно ставляться до цієї ініціативи 18%.

В розрізі по регіонах:

  • на заході підтримують збільшення військового збору 36% опитаних, не підтримують – 13%;
  • у центрі підтримують 32%, не підтримують – 17%;
  • на сході підтримують 30%, а не підтримують – 12%;
  • на півдні підтримують 28%, а не підтримують 20%.

Лише 23% українців віком від 36 до 50 років позитивно ставляться до збільшення податків, серед молоді до 35 років таких 29%. Найбільші показники серед людей старше 51 року – 39% опитаних підтримують збільшення військового збору.

Що відомо про історичне збільшення податків

Нагадаємо, що Верховна Рада 10 жовтня цього року ухвалила у другому читанні закон про історичне збільшення податків. Лише 28 листопада президент підписав цей документ.

Закон передбачає збільшення військового збору з 1,5 до 5%, за винятком грошового забезпечення військовослужбовців. Крім того, збір тепер також платитимуть ФОПи. Також документ запроваджує 50% податок на банки та 25% податку на прибуток для фінкомпаній, перехід на помісячну звітність по податку на прибуток або на доходи.

Для зарплат українців це означає, що на виплати, які нарахують у грудні, застосують ставку військового збору не 1,5% - як було до набрання законом чинності, а 5%.

«Всі доходи, які ви легально отримуєте в будь-якому місці - це на роботі як найманий працівник, нараховані відсотки по депозитах в банках - все це буде оподатковуватися за ставкою військового збору не 1,5%, а 5%», - сказала нардеп Ніна Южаніна

За її словами, чистий дохід «на руки» з офіційних виплат стане меншим.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube