Блекаут — це не кінець світу: в Укренерго пояснили, які ризики відключення світла взимку

В Укренерго розповіли, від чого залежить тривалість блекаутів

Голова Укренерго пояснив, які ризики блекаутів взимку
Володимир Кудрицький

Українці активно готуються до можливих відключень світла через обстріли російських окупантів. В Укренерго пояснили, чи є дійсно ризики блекаутів взимку. Голова компанії пояснив, від чого залежить тривалість відключення світла.

Про це голова Укренерго Володимир Кудрицький розповів у прямому етері Єдиного телемарафону. Він зауважив, що блекаут — це повне або значне погашення енергосистеми, після якого енергетики одразу починають її відновлювати. Це, підкреслив Володимир Кудрицький, не якийсь кінець світу.

Голова Укренерго також пояснив, що тривалість блекаутів спрогнозувати важко. Адже це залежить від того, яка ступінь та який характер пошкодження інфраструктури. Тобто, це може бути й трохи довше, і трохи коротше, якщо порівнювати з останніми масованими атаками російських загарбників.

Голова Укренерго також додав, що останнім часом було проведено чимало протиаварійних заходів. Зокрема, це тренування спеціалістів. Тож тепер усі працівники енергетичної галузі знають, що потрібно робити у випадку блекаутів. При цьому Володимир Кудрицький вважає, що необов'язково масовані відключення світла відбудуться.

"Далеко не факт, що ми зіткнемося цього сезону з блекаутом", - підкреслив голова Укренерго.

Підготовка до блекаутів

Раніше в Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури України розповіли про підготовку до можливих блекаутів взимку. Зазначається, що урядовці спільно з Генеральним штабом Збройних Сил України ухвалили рішення щодо захисту об'єктів енергетичної інфраструктури. Вона буде складатися з трьох рівнів. Зокрема, перший рівень - це спорудження габіонів та біг-бегів, другий - захист від дронів (за допомогою бетонних конструкцій, які будують навколо основної мережі Укренерго), третій рівень - захист від ракет (наразі захищається близько 22 підстанцій від прямого влучання в 14 різних регіонах України). 

Також заступник голови Національного банку України Олексій Шабан розповідав, що в умовах блекауту в Україні працюватиме більш ніж половина банківських відділень. За його словами, минулої осені та зими банківська система успішно пройшла практичні випробування. Сьогодні банки мають досвід та технічну готовність.

"Банки мають забезпечити роботу своїх дата-центрів, інформаційних систем та каналів зв’язку у разі відсутності основного електроживлення на строк до семи діб, а також роботу відділень – до трьох діб. Особливу увагу необхідно приділяти збереженню копій даних у такі періоди. І загалом не повинна порушуватися робота систем електронних платежів та обігу готівки", - підкреслив Олексій Шабан.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube