Державна служба зайнятості запустила застосунок для пошуку роботи: як він працює

Брак робочої сили став проблемою №1 для бізнесу, й це рекорд з початку спостережень з травня 2022 року.

Державна служба зайнятості запустила застосунок для пошуку роботи: як він працює
Мобільний застосунок дозволяє запланувати зустріч із потенційним роботодавцем.

У 2024 році вже 548 тисяч користувачів скористалися сервісами Державної служби зайнятості. Очікується, що мобільний застосунок зможе зменшити навантаження на центри зайнятості та полегшить пошук роботи.

Про це повідомила пресслужба міністерства економіки 18 листопада. 

Державна служба зайнятості запустила застосунок для пошуку роботи: як він працює 1

У відомстві повідомили, що мобільний застосунок орієнтований на потреби шукачів роботи. Після авторизації з використанням кваліфікованого електронного підпису, Bank ID, Дія.Підпис або в гостьовому режимі користувач потрапляє на сайт, де може переглядати доступні вакансії.

«У застосунку також передбачена можливість подати заявку на ваучер для спеціалізованого навчання або пройти онлайн-курс від Державної служби зайнятості. Крім цього, мобільний застосунок дає змогу спілкуватися з кар’єрними радниками, запланувати зустріч із потенційним роботодавцем, отримати необхідну довідку чи записатися до електронної черги», - йдеться у повідомленні.

Скористатися застосунком зможуть також українці за кордоном. Наступним етапом реалізації цієї ініціативи стане розробка відповідного функціоналу для роботодавців.

«Ми прагнемо спростити комунікацію на ринку праці та застосувати сучасніші підходи до наших послуг. Наразі в застосунку сервіси для фізичних осіб, згодом будуть і сервіси для роботодавців. Цифровізація державних послуг у сфері працевлаштування наближає нас до створення ще якіснішого сервісу для всіх громадян», — зазначила директорка Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк.

Застосунок доступний в App Store та Google Play

Брак працівників – це проблема для бізнесу

Згідно з опитуванням, яке було проведено Інститутом економічних досліджень серед 473 українських промислових підприємств, брак працівників вперше став головною перешкодою для ведення бізнесу. 

Частка підприємств, які скаржились на брак робочої сили внаслідок призову або виїзду співробітників у вересні 2024 року несуттєво зменшилась з рекордних 63% до 61%. Проте ця проблема стала головною для бізнесу.

«Вперше за час проведення опитування з травня 2022 року брак робочої сили став у нашому списку проблемою № 1, яка обмежує ведення бізнесу в Україні», – повідомила виконавча директорка Інститути економічних досліджень Оксана Кузяків.

У серпні 2024 року Мінекономіки повідомило, що для того, щоб допомогти бізнесу розв’язати проблему нестачі кадрів, відомство разом з Державною службою зайнятості працюють над посиленням в 5-10 разів потенціалу центрів профтехосвіти, які готують фахівців на запит роботодавців. 

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube