monobank, А-Банк та ПриватБанк: скільки позовів подали банки до боржників

Пік стягнення боргів припав на 2023 рік, тоді банки звернулися до суду понад 91 тис. разів

monobank, А-Банк та ПриватБанк: скільки позовів подали банки до боржників
Частка непрацюючих кредитів станом на 1 жовтня становить 27,8% в державних банках та 20,9% – в цілому в банківській системі.

Майже 68 тис. позовів подали банки за 10 місяців 2024 року, за даними Державної судової адміністрації. Це на чверть менше за показники минулого року. Найчастіше позиваються «monobank», «А-Банк» та «ПриватБанк».

Про це 11 листопада повідомив сайт Опендатабот

Протягом великої війни кількість позовів від банків до боржників постійно коливалася. Якщо до 2021 року вона поступово зросла до 85 тис. на рік, то від початку повномасштабного вторгнення впала майже вдвічі.

Пік позовів припав на 2023 рік, тоді банки звернулися до суду понад 91 тис. разів — навіть більше, ніж до великого вторгнення. 67,9 тис. позовів подали банки до боржників за 10 місяців цього року.

monobank, А-Банк та ПриватБанк: скільки позовів подали банки до боржників 1

Лідером за зверненнями до суду став monobank — майже 21 тис. позовів або 30.8% від загальної кількості позовів цьогоріч. Його наслідує А-Банк з показником у 13 тис. звернень (20.1%). Закриває трійку ПриватБанк — 11 тис. або (16.6%).

Як змінилася кількість позовів банків. Скрін - Опендатабот
Як змінилася кількість позовів банків. Скрін - Опендатабот

Варто зазначити, що до початку повномасштабної війни найбільше позивалися до боржників також ПриватБанк, Моно та А-Банк.

Кількість непрацюючих кредитів зменшилася

На початку листопада 2024 року Національний банк повідомляв, що частка непрацюючих кредитів станом на 1 жовтня 2024 року скоротилася до 32,3%. Або на 5 відсоткових пунктів порівняно з показником станом на початок року. 

На зміну динаміки вплинули:

  • нарощення банками обсягів гривневих кредитів високої якості з огляду на поступове відновлення попиту на кредити та поліпшення умов кредитування;
  • списання непрацюючих кредитів, передусім роздрібних.

«Скорочення частки непрацюючих кредитів зафіксовано в усіх групах банків: у приватних українських банках – до 12,8%, у банках з іноземним капіталом – до 12,7%, у державних – до 45,0%», - повідомили в НБУ.

Регулятор повідомив, що без врахування боргів колишніх власників ПриватБанку та старих боргів часів до оздоровлення банківської системи під час кризи 2015-2017 років частка непрацюючих кредитів станом на 1 жовтня становить 27,8% в державних банках та 20,9% – в цілому в банківській системі.

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну частка непрацюючих кредитів в українських банках стало скорочувалася з 2018 року: з 55% до 27% станом на 1 березня 2022 року.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube