МВФ невідкладно виділяє Україні $880 млн

Читать на русском

Це дасть змогу посилити довіру партнерів та залучити необхідне фінансування

Читать на русском
Україна виконала всі структурні маяки та індикативні цілі
Українська економіка продемонструвала надзвичайну стійкість у 2023 році

Це дасть змогу посилити довіру партнерів та залучити необхідне фінансування

Успішне завершення третього перегляду програми передбачає невідкладне виділення Україні траншу з боку МВФ обсягом близько 880 млн дол. США (663,9 млн спеціальних прав запозичень, СПЗ), що спрямовуватимуться на фінансування видатків державного бюджету. Ці кошти також підтримають міжнародні резерви України, що посилить спроможність Національного банку забезпечувати курсову стійкість та зберігати макрофінансову стабільність.

Черговий успішний перегляд програми є важливою умовою доступу України до пакета загальної фінансової підтримки від міжнародних партнерів на чотирирічний період дії програми обсягом 122 млрд дол. США.

Керівництво МВФ відзначило, що українська влада і надалі виконує взяті на себе зобов'язання в межах програми EFF, а також залишається відданою амбітному плану реформ. Україна виконала всі структурні маяки та індикативні цілі, а також усі, крім одного, кількісні критерії ефективності (йдеться про незначне недотримання нижньої межі податкових надходжень, що пов'язано з блокуванням кордонів).

Окремо Фонд підкреслив, що, незважаючи на руйнівний вплив війни, українська економіка продемонструвала надзвичайну стійкість у 2023 році. Збереження макроекономічної стабільності, забезпечення фіскальної та боргової стійкості, створення підґрунтя для відбудови та шляху до вступу до Європейського Союзу потребують подальшого сталого імпульсу для впровадження реформ.

«Вдячний партнерам з МВФ за непохитну підтримку України та колегам з уряду за спільні кроки в напрямі реформ, незважаючи на високу невизначеність та виклики війни. Ми й надалі залишатимемося відданими виконанню взятих на себе зобов'язань, адже усвідомлюємо, що це насамперед потрібно Україні. Структурні реформи підтримають економіку та макрофінансову стійкість, що важливо як в умовах повномасштабної війни, так і післявоєнної відбудови. Підтримка МВФ дасть змогу посилити довіру партнерів та залучити необхідне фінансування», – зазначив Голова НБУ Андрій Пишний.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.