Обмеження на перекази з картки на картку: скільки можна буде переводити без проблем

Планують створити реєстр карток, які використовували шахраї

Обмеження на перекази з картки на картку: скільки можна буде переводити без проблем
Йдуть обговорення щодо переказів із волонтерами

Національний банк не відмовляється від планів обмежити карткові перекази між фізособами. Про плани встановити ліміти регулятор повідомляв ще у травні цього року. Це робиться для боротьби з тіньовими фінансовими операціями.

З осені 2023 року НБУ фіксує аномальне зростання обсягів P2P переказів (person-to-person - технологія переказу коштів онлайн від однієї людини до іншої – ред.). Регулятор налаштований встановити обмеження на 30 вихідних переказів на місяць на суму 100 000 грн

«За нашими підрахунками такі ліміти операцій не вплинуть на діяльність 95-98% клієнтів банків. Натомість проводити тіньові платежі зловмисникам, які користуються картками фізосіб, наприклад, для несплати податків та іншої злочинної діяльності, стане складніше та дорожче», – зазначив у травні цього року заступник голови НБУ Дмитро Олійник.

Обмежувати вхідні транзакції не планують, аби не ускладнювати діяльність волонтерам, які збирають донати. Передбачається, що за наявності підстав та підтверджень для них ліміти вихідних P2P-переказів можуть збільшувати за рішенням фінмоніторингу банку.

 

Плани щодо обмеження переказів підтвердив 4 липня голова НБУ Андрій Пишний на зустрічі з фінансовим комітетом Верховної Ради.

"Зараз у нас триває фаза обговорення цього питання з волонтерами. Ми хочемо, аби політика, яку НБУ реалізовує в цьому непростому з погляду суспільного сприйняття питання, була максимально зрозумілою і сприймалась тими, хто сьогодні відчуває певну тривогу щодо цього рішення", — пояснив Андрій Пишний.

У перспективі після зміни законодавства можливе створення реєстру скомпрометованих карток, які використовували для подібних операцій.

Нагадаємо, що у серпні минулого року НБУ ввів нове правило для поповнення карток через термінал. Для зарахування коштів, платник повинен:

  • ввести номер свого мобільного телефону на екрані термінала;
  • отримати на цей номер одноразовий пароль (шляхом повідомлення або за допомогою телефонного дзвінка);
  • ввести на екрані термінала одноразовий пароль, що підтверджує згоду на виконання платіжної операції;
  • отримати квитанцію.

Ці вимоги поширюються тільки на поповнення банківських карток через термінали та не поширюються на оплату комунальних послуг, транспорту, залізничних квитків та штрафів.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube