На думку 65% опитаних представників бізнесу, кадрова криза в Україні буде лише загострюватися.
Аналітики платформи з працевлаштування «OLX Робота» провели опитування, в межах якого запитали у роботодавців про їхні дії у разі «кадрового голоду».
Про це пише сайт The Page, з посиланням на дослідження «OLX Робота».
Більшість бізнесів під впливом зростаючого дефіциту на ринку праці сфокусуються на кандидатах, які раніше часто зазнавали дискримінації при працевлаштуванні, як-от пенсіонери та молодь без досвіду роботи.
«Наразі роботодавець дивиться на кандидатів, як на представників різних соціальних груп. І часто це власне і є можливість вирішити кадрову кризу за допомогою більш активного залучення соціально вразливих верств населення. Тобто, простішими словами, таким шляхом бізнес і роботодавці приходять до інклюзивності, що не було раніше притаманно ринку праці України», — зазначила на презентації дослідження керівниця категорій «OLX Работа» та «Послуги» Марія Абдулліна.
Крім того, заради утримання і залучення персоналу роботодавці підвищують зарплати, які з серпня 2023 року по серпень 2024 року в середньому по Україні зросли на 19%.
Проте 18% опитаних обрали опцію «Інше». Тут більшість респондентів деталізували, що у разі погіршення ситуації з кадрами «будуть вимушені закривати бізнес». Бо вже зараз, коли ми, наприклад, скаржимося на погіршення якості сервісу, неквапливий персонал або відсутність певних позицій у меню закладу, часто за цим стоїть саме дефіцит кадрів. Якщо негативний тренд посилиться, деякі бізнеси дійсно будуть змушені зупинятися, принаймні тимчасово.
Більш ніж половина опитаних «OLX Робота» бізнесів вже зіткнулися з дефіцитом персоналу у своїй сфері. Під кадровою кризою тут маються на увазі проблеми з пошуком працівників і закриттям вакансій.
У найближче майбутнє більшість роботодавців дивиться без особливого оптимізму. Бо на думку 65% опитаних, кадрова криза в Україні буде лише загострюватися. Вочевидь, певну частину бізнесів це може змусити до закриття.
Головною причиною кадрової кризи опитані роботодавці вважають мобілізацію та складнощі у працевлаштуванні чоловіків. Марія Абдулліна, виходячи з розгорнутих відповідей, пояснює, що чоловіки або вже мобілізовані, або не працевлаштовуються офіційно, або не виступають активними шукачами роботи.