Суд залишив під вартою помічника Микитася у справі про заволодіння коштами Міноборони

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) залишила під вартою колишнього помічника скандального екснардепа Микитася Сергія Якусевича

Суд залишив під вартою помічника Микитася у справі про заволодіння коштами Міноборони
Якусевича та Микитася підозрюють у привласненні 307 млн грн Міноборони

У Вищому антикорупційному суді вирішили поки залишити під вартою Сергія Якусевича. Він раніше був помічником екснардепа Максима Микитася та його колегою по керівництву у корпорації "Укрбуд". Підозрюваного було заарештовано 1 листопада. Детальніше про це читайте у нашому матеріалі.

Про судове рішення Апеляційної палати ВАКС від 17 листопада щодо Сергія Якусевича пише онлайн-видання "Слово і діло". Як відомо, Сергія Якусевича заарештували 1 листопада 2023 року строком на 60 днів з альтернативою внесення застави у 19 млн 324 тис. 800 грн. Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та захист хотіли оскаржити такий запобіжний захід, але у ВАКС відхилили апеляції. 

Сергій Якусевич раніше обіймав посаду першого заступника керівника правління "Укрбуду", який очолював Максим Микитась. Проте, на відміну від свого колишнього начальника, донедавна не потрапляв у поле зору правоохоронців. А як стверджують окремі видання, навіть спілкувався з депутатами (у т.ч. від партії "Слуга народу") та силовиками. У 2020 році Максим Микитась розповідав, що після того, як він став народним депутатом, в "Укрбуді" всім "заправляв" Якусевич разом з іншими менеджерами як виконавчий директор "Укрбуд Девелопмент". У 2016-2019 роках Якусевич був помічником-консультантом народного депутата Максима Микитася.

Сергій Якусевич - експартнер Максима Микитася
Сергій Якусевич - експартнер Максима Микитася

 

Детальніше про справу

Раніше НАБУ та САП повідомили про підозри Максиму Микитасю та Сергію Якусевичу. У 2018 році Міноборони України уклало з підконтрольними Микитасю фірмами контракти на будівництво до 2021 року захищених складів зберігання ракет та боєприпасів для Збройних Сил України. Роботи оцінювалися у 3 млрд грн. 

Як вважає слідство, частиною з виділених коштів Максим Микитась хотів заволодіти. Але цьому завадили законодавчі обмеження, які дозволяли Міноборони робити передоплату тільки на 30% річного фінансування контракту. З метою реалізації злочинного наміру Микитась та його помічник шляхом залучення службових осіб вищого та старшого офіцерського складу ЗСУ забезпечили ухвалення змін до постанов Кабінету міністрів, які дозволяли перерахування авансу на будівництво у розмірі 80% від загальної вартості контрактів.

У результаті протягом листопада-грудня 2018 року на рахунки підконтрольного депутату товариства Міноборони перерахувало понад 307 млн грн. Втім, будівництво об'єкта, який мав би підсилити обороноздатність країни, фактично не розпочали. А виділені кошти вивели на рахунки інших підконтрольних компаній.

Сам Максим Микитась наразі залишиться під домашнім арештом. Крім цього, його також підозрюють у заволодіння майном Нацгвардії. А ще Максим Микитась пропонував хабар меру Дніпра Борису Філатову за обрання його фірми для продовження будівництва метро у Дніпрі. Є у ексдепутата і ще декілька "гріхів".

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube