У Києві виставили на продаж готель «Ермітаж» початку 20 століття: скільки він коштує

У Києві виставили на продаж готель «Ермітаж» початку 20 століття: скільки він коштує

Фонд держмайна вирішив продати історичну будівлю у Шевченківському районі столиці. Адреса – вул. Богдана Хмельницького, 26. Аукціон має відбутися 25 травня. Скільки коштує нерухомість та що про неї відомо – читайте в Інформатор Гроші.

Заявки на участь в аукціоні можна подавати до 24 травня до 20:00. До лота, виставленого на продаж, входить фасадний будинок та будинок у дворі. Загальна площа об’єктів складає 5 тис. 129,1 кв. м (відповідно 3165,8 кв. м та 1963,3 кв. м).

Стартова вартість цієї нерухомості у Києві складає 21 млн 213 тис. 728 грн (без ПДВ). Згідно з оголошенням, переможець аукціону в місячний термін після реєстрації права власності на об'єкт приватизації зобов'язаний звернутися до відповідного органу культурної спадщини та укласти охоронний договір. Садиба на Богдана Хмельницького, 26 (де й знаходився готель «Ермітаж») у 1998 році була внесена КМДА до переліку пам’яток історії та культури місцевого значення. Договори оренди не укладалися з іншими.

У Києві виставили на продаж готель «Ермітаж» початку 20 століття: скільки він коштує 1

Потенційні покупці мають сплатити гарантійний внесок у 20% від вартості. Це 4 млн 242 тис. 745,57 грн. Якщо потенційний покупець не переможе на аукціоні, гроші повернуть. Вартість об’єкта може зменшитися вдвічі, якщо спроба продажу не вдасться. Як зазначають опитані агентством «Інтерфакс» експерти, інвесторам потрібно буде вкласти 8-10 млн євро у реставрацію готелю. Зараз будівлі знаходяться у занедбаному стані. У приміщеннях заводу залишилися вітражі, мозаїки, барельєфи та інше оздоблення.

Торцева стіна в 1960-х була прикрашена мозаїчним панно "Українська пісня" авторства Степана Кириченка.
Торцева стіна в 1960-х була прикрашена мозаїчним панно "Українська пісня" авторства Степана Кириченка.

Чим відомі ці будівлі

Об’єкт було зведено у 1902-1904 роках за проєктом київського архітектора Андрія Фердинанда Краусса – автора багатьох будівель, побудованих у столиці у той час та складається з двох споруд. Це фасадний будинок п’ятиповерховий з підвалом, мурований, тинькований, у плані Г-подібний. Також це флігельний будинок, розташований на другій лінії забудови, чотириповерховий, з підвалом, П-подібний, складається з фасадної частини та двох крил, мурований, тинькований, у плані Г-подібний, з проїздом у двір в лівому крилі.

Спочатку власником будинку був мільйонер і виробник цегли Яків Бернар. У підвалі будинків на початку 20 століття були відділення для парового опалення, сім кімнат, сім служб і одна кухня, на першому поверсі — п’ять магазинів із дзеркальним склом і одна кухня, на другому—п’ятому поверхах — по дванадцять кімнат, одній кухні, одній ванній і два клозети. Готель «Ермітаж» швидко набув репутації одного з кращих в Києві.

У Києві виставили на продаж готель «Ермітаж» початку 20 століття: скільки він коштує 3

У готелі «Ермітаж», а за радянських часів — готелі «Інтурист» зупинялося багато видатних осіб. Так, на початку XX століття тут неодноразово зупинявся провідний український історик Михайло Грушевський. У серпні 1945 року тут проживав актор і співак Олександр Вертинський, восени 1948 року — художник Павло Корін. Також у готелі «Інтурист» зупинялися академік Володимир Філатов, французький актор Жерар Філіп та інші. Після встановлення радянської влади та до середини 1940-х років у будинку знаходилися житлові приміщення, а пізніше він знову став готелем.

У Києві виставили на продаж готель «Ермітаж» початку 20 століття: скільки він коштує 4

Нагадуємо, суд у Києві зобов’язав власника «особняка Баккалинського» у Києві укласти охоронний договір з Департаментом культури КМДА. Що зараз у Києві відбувається з історичним «будинком з комахами» - читайте тут. В той самий час на місці колишнього посольства росії у Києві планують зробити музей.

Дмитро Чернишов

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.