Україні потрібно 1575 років, щоб виплатити компенсації за зруйноване житло

Максимальна сума виплат становить 500 тисяч гривень за пошкоджений будинок та 350 тисяч гривень - за квартиру.

Україні потрібно 1575 років, щоб виплатити компенсації за зруйноване житло
До другого читання внесли правку про 4 млрд грн на програму єВідновлення.

Народна депутатка Олена Шуляк заявила, що за нинішнього рівня фінансування у 4 млрд грн на рік для повної компенсації за зруйноване житло знадобиться 1575 років.

Про це Олена Шуляк написала на своїй сторінці в соцмережі 11 листопада.

“У законопроєкті про державний бюджет на 2025, поданому на друге читання, передбачено 4 млрд грн на реалізацію програми “єВідновлення”. Так, це менше, ніж я передбачала у своїй правці, і значно менше за реальні потреби програми”, – прокоментувала вона.

За її словами, кошти буде розподілено наступним чином:

  • 3 млрд грн – на житлові сертифікати для тих, хто втратив своє житло;
  • 1 млрд грн – на компенсації за пошкоджене майно.

“Як наповнювати озеро чайною ложкою…Безперечно добре, що уряд таки знайшов можливість фінансування “єВідновлення” у 2025-му. Та погодьтеся: такий темп фінансування — це не вихід для розв’язання ситуації з виплатами, не кажучи вже про їх розширення на ТОТ”, – зазначила народна депутатка.

Скільки вже виплатили

Як повідомила Олена Шуляк, всього від початку програми “єВідновлення” у травні 2023 року українцям виплатили компенсації на 15,9 млрд грн:

  • 7 млрд грн спрямовано на компенсації за пошкоджене житло;
  • 8,9 млрд грн становили використані житлові сертифікати.

“За даними Світового банку, прямі збитки, завдані Україні з 24 лютого 2022 року по 31 грудня 2023 року склали 152 млрд доларів. Це включає не лише житловий фонд, але навіть без врахування 2024 року, потреба у відновленні за прямими збитками, та за поточним курсом оцінюється близько 6,3 трильйона гривень”, – зазначила Олена Шуляк.

Скільки можна отримати за зруйноване житло

У жовтні цього року в інтерв'ю "Укрінформу" народна депутатка розповіла, що максимальна сума виплат становить 500 тисяч гривень за пошкоджений будинок та 350 тисяч гривень - за квартиру.

"Міністерство фінансів внесло до Верховної Ради бюджет на 2025 рік. Я подала правку до проєкту бюджету на 10 млрд грн для програми єВідновлення, а Міністерство відновлення попросило ще більше – понад 40 млрд грн", - заявляла представниця парламенту.

Нагадаємо, що виплати за зруйноване житло можна отримати, якщо дані про нерухомість є у відповідному реєстрі.

"Щиро рекомендую усім власникам житла, незалежно від місця проживання, не зволікати: звертайтеся до нотаріуса чи державного реєстратора, щоб внести інформацію до реєстру. У наш час це надзвичайно важливо", - заявила народна депутатка.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube