Уряд погодив виплату 15 мільйонів гривень за загиблих цивільних: законопроєкт

Тим, хто вже отримав часткову компенсацію, пропонується доплата до повної суми у 15 млн гривень.

Уряд погодив виплату 15 мільйонів гривень за загиблих цивільних: законопроєкт
Виплати будуть, якщо на це виділять кошти

Родинам цивільних осіб, які з 24 лютого по 25 березня 2022 року загинули під час участі у заходах оборони України разом із військовими формуваннями, планують виплачувати 15 млн грн одноразової допомоги. Кабмін погодив відповідний законопроєкт 22 листопада.

Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко та представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Законопроєктом пропонується уточнити підстави для надання статусу члена сімʼї загиблого захисника чи захисниці України.

Розмір виплат становити 15 мільйонів гривень, виходячи з наявних бюджетних призначень у держбюджеті. Нагадаємо, що в судах про виплату компенсацій за радянські вклади українцям відмовляють саме через те, що «немає бюджетних призначень» на виплати вкладникам. Тобто гроші можуть бути за програмою підтримки родин, а можуть і не бути.

Також з повідомлення нардепа відомо, що тим, хто вже отримав часткову компенсацію, пропонується доплата до повної суми у 15 млн гривень.

Кабмін затвердив виплату «Вовиної тисячі»

Також 22 листопада стало відомо, що уряд затвердив план, за яким на «Зимову підтримку» витратять 5 млрд гривень.

«Гроші переведуть з програми, яка фінансує кешбек, на програму, яка буде видавати по тисячі гривень», - повідомив Олексій Гончаренко.

Українці зможуть отримати тисячу грн або в електронному форматі, або на «Укрпошті». Остання опція доступна для тих громадян, які перебувають на території активних бойових дій.

Кабмін також зазначив, що кешбек за грудень 2024 року надійде в лютому 2025 року в разі, якщо на це будуть виділені кошти. Якщо кошти виділені не будуть, то кешбек за грудень не прийде.

Як додав нардеп Ярослав Железняк, в наступному році на виплату тисячі гривень планують витратити вже 10 млрд грн.

«І там і там це гроші НЕ партнерів, а Фонду безробіття... В цьому році забрали кошти на це, в тому числі з програми розмінування», - повідомив Ярослав Железняк.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube