Міжнародний аеропорт "Бориспіль" у червні вирішив замовити послуги з клінінгу. Попри те, що летовище не працює від початку повномасштабної війни, на прибирання хотіли витрачати стільки ж, скільки у мирний час. Після розголосу у ЗМІ та втручання правоохоронних органів тендер скасували.
Тендер на прибирання було оголошено 15 червня 2023 року. Прибирати приміщення міжнародного аеропорту "Бориспіль" мали протягом серпня 2023 року - липня 2024 року. Тобто 1 рік. На це хотіли витратити до 51 млн 777 тис. 332 грн.
"Попри те, що аеропорт на час воєнного стану перебуває у простої, є необхідність у підтримці в належному стані виробничих приміщень, оскільки в дуже малому відсотковому відношенні аеропорт функціонує", – пояснював аеропорт. Пресслужба "Борисполю" вказувала, що тендер рамковий, і якщо потреби в прибиранні тих чи інших приміщень не буде, гроші витрачатися не будуть. У "Борисполі" також наголошували, що попередня процедура є запорукою нормального функціонування підприємства та швидкого відновлення операційної діяльності аеропорту після перемоги України. Зазначається, що тендерні процедури займають певний проміжок часу, закупки можуть не проходити з першого разу, тому аеропорт може опинитися під загрозою неможливості утримувати свої приміщення в належному стані.
5 серпня держпідприємство "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" скасувало цю закупівлю. Причиною вказана "відсутність подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг". Скасування закупівлі пов'язали зі скасуванням карантину по COVID-19, що сталося 1 липня. "Відпала потреба закупівлі послуги з прибирання з урахуванням протиепідеміологічних заходів та потребує корегування технологія [прибирання в аеропорту]", – йдеться в протоколі.
При цьому пресслужба Бюро економічної безпеки (БЕБ) зазначила, що БЕБ рекомендувало керівництву аеропорту одуматися. Там відреагували, тому аналітики БЕБ запобігли розтраті 52 млн грн. З початку року БЕБ запобігло зайвим витратам державних коштів на 697,1 млн грн.
Нагадуємо, у Києві для будівництва дороги до Шулявського шляхопроводу знесуть цех №5 колишнього заводу "Більшовик", на що піде 91 млн грн. А влада Києва витратить 577 млн грн на облаштування сміттєзвалища у селі Підгірці, куди звозять відходи з Києва. Екскерівника держпідприємства "Антонов" підозрюють у завданні збитків державі на 8 млрд грн через те, що вчасно не вивезли за кордон транспортний літак "Мрія", який було знищено у боях за Гостомель.
Дмитро Чернишов