В Україні третина інтернет-провайдерів зупинила роботу

Впродовж серпня-жовтня 2024 року припинили роботу 1316 компаній.

В Україні третина інтернет-провайдерів зупинила роботу
Кількість інтернет-провайдерів до зміни податкового режиму становила близько 3,5 тисяч.

Майже третина операторів електронних комунікацій, які надавали послуги доступу до інтернету в Україні, припинила роботу після заборони працювати на спрощеній формі оподаткування.

Про це 15 жовтня повідомив голова підкомітету Верховної Ради із кібербезпеки Олександр Федієнко. 

«Після того, як Державна податкова служба України почала знищувати малий бізнес провайдерів інтернету, мені стало цікаво, скільки суб'єктів, які надавали послуги доступу до мережі інтернет, припинять свою роботу. Тому звернувся до НКЕК надати статистику», — розповів Олександр Федієнко.

Народний депутат висловив припущення, що частина провайдерів припинила діяльність, частина пішла в тінь, а частина виставила бізнес на продаж.

В опублікованій нардепом відповіді Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку (НКЕК) на його депутатське звернення зазначено, що станом на 8 жовтня кількість суб'єктів господарювання, які з серпня звернулися із заявами про їх виключення з реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж, досягла 487. Всього опрацьовано 386 заяв.

У додатку до листа, також наданому НКЕК, сказано про 1316 компаній, які протягом серпня-жовтня 2024 року подали комісії інформацію про припинення діяльності у сфері електронних комунікацій на певній території.

Де закрилося найбільше провайдерів

Найбільше суб'єктів, які припинили діяльність, було у Києві та Київській області — 156, а також у Черкаській області — 108.

За останніми даними, кількість інтернет-провайдерів до зміни податкового режиму становила близько 3,5 тис.

За даними НКЕК, про послуги доступу до фіксованої мережі Інтернет у першому півріччі відзвітували 3443 оператори. Цифра 3,5 тис. провайдерів також фігурувала у заявах Інтернет Асоціації України (ІнАУ) та голови комітету ВР із питань фінансів, податкової та митної діяльності Данила Гетманцева.

Раніше Федієнко повідомив, що з 1 жовтня Державна податкова служба України анулювала дату реєстрації всіх провайдерів фіксованого інтернету, зареєстрованих у формі ФОП.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube