Вартість свинини та хліба продовжує зростати: які будуть цінники до кінця 2024 року

Грудинка подорожчала з 167,72 грн/кг до 179,29 грн/кг, а лопатка зросла в ціні із 172,27 грн/кг до 177,40 грн/кг.

Вартість свинини та хліба продовжує зростати: які будуть цінники до кінця 2024 року
Всі складові собівартості хліба продовжують дорожчати.

Основний "ціновий удар" на себе взяли преміальні частини свинини — вирізка, корейка, стейк та ошийок. Однак цьогоріч, у порівнянні з 2023 роком, розбіжність між цінами на куряче філе та свинину, навпаки, зменшилася.

Про це свідчать результати моніторингу цін у національних торгових мереж аналітичного відділу Асоціації "Свинарі України", які опублікували 12 листопада. 

За підсумками жовтня середня роздрібна ціна кілограма охолодженої свинини склала 207,9 грн/кг. Це на 2,2% чи 4,4 грн/кг вище ніж місяцем раніше.

"У жовтні середня ціна на охолоджені свинячі напівфабрикати дісталася найвищої позначки минулого року, яку фіксували у вересні 2023-го", - повідомляють аналітики профільного об’єднання.

Експерти вказують на те, що минулого року основним рушієм для здороження свинини у роздріб було зростання закупівлі свинини живою масою. Але цьогоріч ситуація інакша: середня ціна на ринку живця у жовтні була на 31% нижчою за показник минулорічного вересня.

Вартість свинини та хліба продовжує зростати: які будуть цінники до кінця 2024 року 1

"Це пов’язано зі змінами на інших етапах ланцюга ціноутворення. Зокрема, рівень цін на охолоджені свинячі напівтуші вищий за торішні за відповідних цін закупівлі. Це частково пов’язано з потребою боєнь компенсувати зниження цін на супутні продукти забою свиней (шкури, жир, субпродукти), пропозиція яких цього року вища, а попит, навпаки, істотно слабший", - пояснюють в Асоціації.

Основний „ціновий удар” у здороженні при цьому на себе беруть преміальні частини — вирізка, корейка, стейк та ошийок. З іншого боку, цьогоріч, на противагу минулому року, розбіжність між цінами на куряче філе та свинину, навпаки, зменшилася. А не преміальні частини, такі як лопатка, стегно та грудинка стали навіть доступнішими.

Порівняно з минулим місяцем, вартість свинини помітно змінилася

  • Зокрема, грудинка подорожчала з 167,72 грн/кг до 179,29 грн/кг
  • Лопатка зросла в ціні із 172,27 грн/кг до 177,40 грн/кг
  • Ошийок, навпаки, подешевшав з 278,75 грн/кг до 286,05 грн/кг
  • Підчеревок подорожчав з 167,51 грн/кг до 179,00 грн/кг
  • Ребра піднялися в ціні із 172,35 грн/кг до 176,30 грн/кг
  • Шашлик трохи став дешевшим – з 239,58 грн/кг до 238,03 грн/кг.

Наскільки зросте вартість хліба

У листопаді ціни на хліб у роздрібній торгівлі можуть зрости ще на 10−15%. У разі, якщо цього не станеться, виробники будуть змушені зменшувати обсяги постачань до магазинів. Про це заявив президент Всеукраїнської асоціації пекарів та голова компанії Київ Хліб Юрій Дученко. 

За його словами, ціни в супермаркетах лише «наздоганяють» реальне зростання витрат виробників. При цьому практично всі складники собівартості хліба продовжують дорожчати.

"З листопада до кінця року ми очікуємо подорожчання борошна ще на 11% (зараз хлібопеки купують його по 15,5−16 тисяч гриві на тонну з ПДВ), упаковки — на 10%, логістики — на 8%, газу — на 11%, електроенергії — на 11%", — каже Дученко.

При цьому споживання хліба в Україні знижується, зокрема через його подорожчання за останній рік споживання впало приблизно на 5%.

"Особливо відчутно знижується попит одразу після підвищення цін. Потім люди звикають, і споживання трохи вирівнюється, але за підсумками року падіння все одно буде", — зазначив Дученко.

Він також додав, що листопадове подорожчання хліба стане останнім цього року — у грудні цінники не коригуватимуть.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube