Розмір пенсії залежить від двох критеріїв
В Україні при призначенні пенсії важливий не лише стаж, а й зарплата. Тож чим вона вища, тим вищою буде пенсія. А якщо ви пропрацювали 40 років на мінімальній зарплаті, то розраховувати на високу пенсію не варто.
Як повідомляє видання "На пенсії", розмір пенсії залежить від двох критеріїв. Йдеться про стаж офіційної роботи та особистий коефіцієнт, тобто наскільки офіційна зарплата була більшою, рівною або меншою за середню по країні. Формула розрахунку: пенсія = середня зарплата на момент нарахування пенсії х стаж х особистий коефіцієнт, де:
Простими словами – один рік стажу дає лише 1% пенсії, а особистий коефіцієнт ви можете збільшити у 3-5 разів. Наприклад, розрахуємо пенсію для трьох пенсіонерів з однаковим стажем – 35 років, але з різними особистими коефіцієнтами: 0,5, 1 та 3. За останніми даними Пенсійного фонду, середня зарплата для розрахунку пенсії – 13 423 гривень. За коефіцієнта 0,5 пенсії буде 2 349 гривень, за 1 – 4 698 гривень, за 3 – 14 094 гривень.
Норма фізичної ідентифікації для всіх отримувачів пенсій та соціальних виплат діє в Україні на постійній основі ще з 2004 року. Вона є загальноприйнятою міжнародною практикою, необхідною для того, щоб перевірити, чи дійсно людина, яка отримує кошти від держави, є живою, і чи отримує виплату саме та особа, якій їх призначили.
Абсолютна більшість українських пенсіонерів і отримувачів соціальних виплат не зважали на дію цієї норми, оскільки проходили фізичну ідентифікацію в спосіб, який не привертав уваги, наприклад, звертаючись до банку за отриманням нової пластикової картки. Або ж ідентифікацію на практиці здійснював листоноша, вручаючи пенсію. Пенсіонери які стали внутрішньо переміщеними особами до 24 лютого 2022 року можуть пройти ідентифікацію декількома способами.
Якщо пенсіонер перебуває на підконтрольній Україні території - він може відвідати будь-яке відділення Ощадбанку. У разі перебування за межами України чи на тимчасово окупованих територіях, ідентифікацію можна пройти:
Цю заяву можна також подати через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України. До неї необхідно додати якісну скановану копію документа про посвідчення факту, що особа є живою, з використанням електронного цифрового підпису.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.