Після перевірки рапорту наказ про переведення мають підписати впродовж 24 годин
Кабмін 12 листопада 2024 року ухвалив постанову, яка запроваджує для бійців онлайн механізм переведень між військовими частинами. Він має запрацювати з 15 листопада.
Про це повідомив президент Володимир Зеленський на своїй сторінці у соцмережі.
«Це стосується переведень саме за ініціативою воїнів, - повідомив голова держави. - Переведення працюватимуть через застосунок «Армія+». 72 години на перевірку рапорту. Результат перевірки повідомляється воїну через «Армію+». У випадку відмови мають бути зазначені чіткі причини. У випадку погодження – зрозуміле рішення».
Онлайн переведення мають стартувати з 15 листопада. Міністерство оборони має проконтролювати дієвість затвердженого механізму.
Для зміни місця служби потрібні копія військового квитка та рекомендації від нового підрозділу. Про це повідомив міністр оборони Рустем Умєров.
«Для рядового та сержантського складу дозвіл від діючого командира більше не потрібен. Кадровий центр ЗСУ опрацьовує документи за чітко визначеною процедурою протягом 72 годин», - повідомив міністр.
Переведення можливе не частіше, ніж раз на рік, і після 6 місяців служби у поточному підрозділі. Також передбачений захист прав військових: необґрунтовані відмови будуть переглядатися Міністерством оборони.
В постанові уряду про експериментальний проєкт з переведенням йдеться, що подавати рапорт можуть:
Для рапорту потрібні:
Погодження командира не потрібно для:
Відмовити у переведенні можуть, якщо захисники не належать до військових частин Збройних Сил, або військовослужбовець служить у «частині менш ніж шість місяців або менше одного року з моменту попереднього його переміщення за власною ініціативою». Також можуть відмовити, якщо в рапорті не вистачає документів.
Після перевірки рапорту наказ про переведення мають підписати впродовж 24 годин, а відповідь захисник отримає теж впродовж 24 годин після підписання наказу.
Якщо військовому відмовлять безпідставно, то його рапорт мають розглянути заново.