Як бійцям перевестися між військовими частинами через Армія+

Після перевірки рапорту наказ про переведення мають підписати впродовж 24 годин

Як бійцям перевестися між військовими частинами через Армія+
Відповідь про переведення захисник отримає впродовж 24 годин після підписання наказу

Кабмін 12 листопада 2024 року ухвалив постанову, яка запроваджує для бійців онлайн механізм переведень між військовими частинами. Він має запрацювати з 15 листопада.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський на своїй сторінці у соцмережі.

«Це стосується переведень саме за ініціативою воїнів, - повідомив голова держави. - Переведення працюватимуть через застосунок «Армія+». 72 години на перевірку рапорту. Результат перевірки повідомляється воїну через «Армію+». У випадку відмови мають бути зазначені чіткі причини. У випадку погодження – зрозуміле рішення».

Онлайн переведення мають стартувати з 15 листопада. Міністерство оборони має проконтролювати дієвість затвердженого механізму.

Як можна перевестися онлайн

Для зміни місця служби потрібні копія військового квитка та рекомендації від нового підрозділу. Про це повідомив міністр оборони Рустем Умєров.

«Для рядового та сержантського складу дозвіл від діючого командира більше не потрібен. Кадровий центр ЗСУ опрацьовує документи за чітко визначеною процедурою протягом 72 годин», - повідомив міністр.

Переведення можливе не частіше, ніж раз на рік, і після 6 місяців служби у поточному підрозділі. Також передбачений захист прав військових: необґрунтовані відмови будуть переглядатися Міністерством оборони.

В постанові уряду про експериментальний проєкт з переведенням йдеться, що подавати рапорт можуть:

  • військовослужбовці, які проходять військову службу у частинах тилового та оперативного забезпечення, вищих військових навчальних закладах, навчально-тренувальних центрах, територіальних центрах комплектування, частинах резерву, а також в інших військових частинах Збройних Сил та бажають перейти до бойових частин;
  • ті самі військовослужбовці, які хочуть перевестися до небойових частин;
  • військовослужбовці з бойових частин, які хочуть перейти до інших бойових частин;
  • військовослужбовці, які за висновками лікарів придатні до служби у частинах забезпечення, територіальних центрах комплектування, вищих військових навчальних закладах, навчальних центрах, медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони.

Що потрібно для рапорту

Для рапорту потрібні:

  • копія військового квитка, посвідчення офіцера;
  • рекомендаційний лист від військової частини, в яку військовослужбовець хоче перейти;
  • погодження командира військової частини, в якій проходить службу військовослужбовець;
  • висновок військово-лікарської комісії (для тих, хто отримав поранення).

Погодження командира не потрібно для:

  • військовослужбовців рядового, сержантського та старшинського складу (за винятком тих, які перебувають на посадах офіцерського складу), які переміщуються до бойових частин;
  • військовослужбовців навчальних частин, які переміщуються до інших навчальних частин;
  • військовослужбовців, які за висновками лікарів придатні до служби у частинах забезпечення, територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, вищих військових навчальних закладах, навчальних центрах, медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони.

Відмовити у переведенні можуть, якщо захисники не належать до військових частин Збройних Сил, або військовослужбовець служить у «частині менш ніж шість місяців або менше одного року з моменту попереднього його переміщення за власною ініціативою». Також можуть відмовити, якщо в рапорті не вистачає документів.

Після перевірки рапорту наказ про переведення мають підписати впродовж 24 годин, а відповідь захисник отримає теж впродовж 24 годин після підписання наказу.

Якщо військовому відмовлять безпідставно, то його рапорт мають розглянути заново.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube