Як користуватися інтернетом в блекаут: інструкція від Мінцифри

У Мінцифри пояснили, як не втратити інтернет під час блекаутів

Стало відомо, як отримати інтернет без електроенергії
Інтернет, блекаут

Українці активно готуються до ймовірних блекаутів через атаки російських окупантів. Водночас дуже важливо залишатися на зв'язку і мати інтернет попри непередбачувані ситуації. Експерти пояснили, як це можна зробити навіть якщо немає світла.   

Про це розповіли в Міністерстві цифрової трансформації. Експерти створили інструкцію, яка допоможе громадянам користуватися інтернетом навіть у випадках, якщо тимчасово немає електроенергії.   

У Міністерстві цифрової трансформації радять спитати в своїх інтернет-провайдерів, чи перейшли вони на технологію xPON. Це енергоощадні мережі. Завдяки цій технології користувачі можуть бути онлайн до трьох днів, якщо відключили електроенергію. У випадку якщо провайдер перейшов  на xPON, то тоді варто знайти найближчого провайдера, який надає такі послуги, та подати заявку на підключення.   

Експерти зазначають, що цей процес можна також прискорити. Наприклад, робити підключення не самостійно, а разом із сусідами. Для цього потрібно буде придбати павербанк та USB/DC кабель. Це знадобиться для того, щоб підключати Wi-Fi-роутер, якщо будуть відключення світла.

Фото: Мінцифри
Фото: Мінцифри

Як підготуватися до блекаутів?

Раніше інструктор з виживання Сергій Білоус розповів, що потрібно заздалегідь підготувати на випадок блекаутів. За його словами, це в першу чергу ліхтарики та батарейки для них. Також важливо мати предмети гігієни: сміттєві пакети, відра, вологі та сухі серветки. Не зайвими будуть павербанки для заряду гаджетів. Для приготування їжі можна придбати газову лампу. Що стосується харчування: під час блекаутів врятують каші швидкого приготування та різні консерви.

"Під час блекауту батареї – холодні, а, зважаючи, на те, що вже осінь, і далі температура все падатиме, у багатоквартирних будинках буде, м'яко кажучи, не дуже комфортно. Тому треба утеплити двері, вікна та балкони у квартирі. Це можна зробити за допомогою теплоощадної плівки, ущільнювачів для вікон, пінополіетилена або скотча", - додав Сергій Білоус. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube