Для цього потрібен перехід на внутрішнє виробництво
Сільгоспвиробники з ЄС, вимагаючи додаткових дотацій від Євросоюзу та від урядів своїх держав, вдаються до блокування кордону з Україною. У цій ситуації нашій державі треба не тільки активно вести перемовини з партнерами, а й максимально переходити на внутрішнє виробництво.
Про це заявив народний депутат, член Комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.
«Ми маємо пережити цей період і переходити в будь-якому випадку виключно на внутрішнє виробництво, мати повну незалежність у продуктах, мати дешеві та доступні продукти. Думаю, що по ці продукти згодом на наші склади самі приїдуть і польські, і німецькі, й інші покупці, бо за дешевим якісним товаром завжди приходить економіка», – зазначив політик.
За його словами, між українською владою і представниками сусідніх держав постійно ведуться перемовини з приводу врегулювання проблемних моментів.
«Переговори тривають постійно. Чи є блокада, чи її нема, вони відбуваються як на рівні парламенту, так і уряду. Наразі ще невідомо, чи буде нове блокування нашого кордону польськими фермерами та скільки воно триватиме. Ми живемо в демократичних державах, тому уряд не має вживати радикальних методів до мітингувальників, а дослухатися до їхніх вимог», – сказав парламентарій.
Він також зауважив, що останнім часом і на польському, і на румунському, і на угорському кордоні зріс відсоток контейнерних перевезень за добу з українською продукцією та сировиною.
«Наш Комітет веде перемовини з «Укрзалізницею» з приводу того, щоб для аграріїв, для перевезення їхньої продукції був запроваджений спецтариф. Адже виходить так, що на початку літа аграрії нічого не експортують, не возять свою продукцію, і ціна вагона за добу низька, а восени і взимку, в експортний період, ціна зростає в 5-10 разів», – наголосив народний депутат.