Запускають пілотний проєкт 5G-зв’язку: як це вплине на українців

Проєкт триватиме у 2 етапи впродовж 2 років та охопить 3 міста.

Запускають пілотний проєкт 5G-зв’язку: як це вплине на українців
Для початку протестують сумісність 5G з військовим обладнанням.

Уряд ухвалив зміни до постанови про використання радіочастот і в трьох містах України запускає тестування мережі 5G. В яких саме містах буде сучасний зв’язок – поки не відомо.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров

"Запускаємо пілотний 5G в Україні. У трьох містах протестують сумісність 5G з військовим обладнанням. Пілот триватиме два роки і пройде у два етапи", – розповів Федоров.

Цим займуться Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку та Український державний центр радіочастот.

5G здатен передавати дані в десять разів швидше, ніж 4G, що відкриває нові можливості для передачі великих обсягів інформації на високих швидкостях. За планом, повноцінний запуск 5G в Україні відбудеться до 2030 року.

Крім того, нова постанова дозволяє операторам використовувати частоту 2100 МГц не лише для 3G, але і для 2G чи 4G, а звільнені частоти 694–862 МГц від телебачення планують звільнити для мобільного зв’язку.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів затвердив план розвитку технології 5G в Україні ще в пандемійному 2020 році.

"При застосуванні 5G швидкість інтернету збільшується у 10-20 разів і можливо використовувати більшу кількість девайсів на одній площині, щоб використовувати інтернет", - розповідав у 2020 році Михайло Федоров.

Раніше стало відомо, що в Україні впровадять нову технологію швидкісного Wi-Fi 6E. Новий стандарт Wi-Fi 6E забезпечить:

  • збільшення пропускної здатності для Wi-Fi мереж (480 МГц додаткового спектра), що означає більш високу швидкість, меншу затримку та одночасну передачу набагато більших обсягів інформації для користувачів Wi-Fi;
  • гармонізацію використання радіочастотного спектра для радіотехнології Wi-Fi з ЄС;
  • постачання сучасного радіообладнання в Україну.

Умови застосування новітнього стандарту радіообладнання Wi-Fi 6E на території України будуть аналогічні до європейських - на підставі загальної авторизації без присвоєння радіочастоти.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube