Господарський суд Києва відмовився повернути ПриватБанк Геннадію Боголюбову

Читать на русском

У суді український мільярдер намагався оскаржити націоналізацію банку

Читать на русском
Господарський суд Києва відмовився повернути ПриватБанк Геннадію Боголюбову
Суд підтвердив законність націоналізації банку

У суді український мільярдер намагався оскаржити націоналізацію банку

27 листопада Господарський суд Києва закрив справу за позовом Геннадія Боголюбова щодо визнання недійсними правочинів в рамках націоналізації ПриватБанку у 2016 році. Суд підтвердив законодавчо встановлену неможливість скасування рішень, прийнятих при націоналізації банку, та повернення акцій банку колишнім власникам. Cправа розглядалася з 2020 року.

"В даній справі Геннадій Боголюбов, колишній власник ПриватБанку, намагався витребувати акції ПриватБанку, що  був націоналізований, у свою власність. Суд, неухильно дотримуючись приписів закону, закрив провадження у даній справі, як того і вимагає Закон №590. Безумовно, це перемога правосуддя та Держави, як єдиного акціонера Банку», - сказав адвокат ПриватБанку Віктор Тарасенков.

Про це повідомляє пресслужба ПриватБанку. Під час розгляду справи суд врахував практику Великої Палати Верховного Суду та нарешті закрив провадження у даній справі щодо націоналізації ПриватБанку. У відповідності до приписів цього закону провадження у всіх подібних судових справах підлягає закриттю, якщо  колишніми акціонерами ПриватБанку обрано неналежний спосіб захисту своїх інтересів.

Нагадаємо, 15 листопада 2023 року Шостий апеляційний адміністративний суд також підтвердив законодавчо встановлену неможливість скасування рішень, прийнятих державними органами при націоналізації ПриватБанку, та повернення акцій банку колишнім власникам, скасувавши незаконне рішення суду першої інстанції та закривши відповідне провадження за адміністративним позовом Ігоря Коломойського.

Ще один суд колишніх власників проти ПриватБанку

Нещодавно ми писали, що ПриватБанк судиться зі своїми двома основними власниками Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим у Високому суді Лондона у Великобританії. ПриватБанк у суді вимагає стягнути з колишніх власників 4,5 млрд дол. При цьому Геннадій Боголюбов (який мешкав у Лондоні з 2009 року) сам з 2017 року переїхав з Лондона до Швейцарії та вмовив свою дружину з дітьми залишити столицю Англії: це потрібно було, щоб британський суд не міг його судити, бо у нього немає зв'язків з юрисдикцією. Хоча, схоже, це не спрацювало. Рішення британського суду мають оголосити у 2024 році. 

Націоналізація ПриватБанку

У грудні 2016 року Кабмін України вирішив націоналізувати ПриватБанк за пропозицією НБУ та власників ПриватБанку. За даними детективного агентства Kroll, до націоналізації у банку процвітали шахрайські схеми, через які йому завдано збитків на 5,5 млрд дол. Колишні власники досі намагаються оскаржити рішення про націоналізацію банку. І, вірогідно, після рішення Господарського суду Києва Геннадій Боголюбов спробує його оскаржити. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.