Пенсія у зв’язку з втратою годувальника-військовослужбовця: коли і як нараховується

Дітям пенсія у зв’язку із втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на його утриманні

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника-військовослужбовця: коли і як нараховується
У разі втрати годувальника, який був військовослужбовцем держава виплачує пенсію

Дітям пенсія у зв’язку із втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на його утриманні

Держава у випадках загибелі військовослужбовців підтримує сім’ї загиблих, виплачуючи допомогу та пенсії. Як нараховується пенсія за втрати годувальника, який був військовослужбовцем.

Коли призначається пенсія за втрати годувальника

Пенсія у разі втрати годувальника (військовослужбовця) призначається, якщо він загинув у період проходження служби або не пізніше трьох місяців після звільнення зі служби чи пізніше цього строку, але внаслідок поранення, каліцтва, контузії або захворювань, одержаних у період проходження служби.

Хто має право на пенсію

Право на пенсію мають непрацездатні члени сім’ї, які перебували на утриманні годувальника. Дітям пенсія у зв’язку із втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на його утриманні.

Від чого залежить розмір пенсії

Розмір виплат залежить від причини смерті годувальника. Якщо годувальник загинув під час виконання обов’язків військової служби, пенсія призначається:

  • у розмірі 70% грошового забезпечення годувальника, якщо право на пенсію має один непрацездатний член сім’ї;
  • у розмірі 50% грошового забезпечення годувальника на кожного непрацездатного члена сім’ї, якщо право на пенсію мають два і більше непрацездатних члена сім’ї (крім батьків, дружини або чоловіка);
  • якщо годувальник загинув внаслідок нещасного випадку, не пов’язаного з виконанням обов’язків військової служби, пенсія обчислюється в розмірі 30% грошового забезпечення годувальника.

Як нараховується пенсія 

Пенсія нараховується після того, як ви напишете та подасте заяву про призначення пенсії до уповноважених органів силових структур (міністерств або відомств), в яких військовослужбовець проходив службу до дня смерті.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.