Клієнтів платіжних систем NovaPay та RozetkaPay розділять на різні категорії «ризиковості»
До меморандуму про зменшення лімітів на перекази приєдналися ще 23 банки та 2 фінансові компанії. Окрім звичного фінансового моніторингу клієнтів ці фінустанови теж планують впроваджувати детальне вивчення клієнтів з присвоєнням їм різних категорій «ризиковості».
Про це Асоціація українських банків повідомила 17 грудня.
До боротьби з «дропами» - клієнтами, які здають в оренду свої банківські картки шахраям, приєдналися ще 23 банки України та 2 фінансові компанії, які є також платіжними системами:
Нагадаємо, що 10 грудня чотири великі банки - ПриватБанк, Ощадбанк, Райффайзен та Monobank підписали меморандум про зменшення лімітів на перекази для своїх клієнтів.
Для клієнтів із високим рівнем ризику, які не мають підтверджених доходів, місячний ліміт на перекази встановлюється до 50 тис. грн із 1 лютого 2025 року. Водночас для клієнтів із середнім і низьким рівнем ризику ліміт встановлюють у розмірі 150 тис. грн за місяць із 1 лютого 2025 року. Та знижують до 100 тис. грн із 1 червня наступного року.
Загалом йдеться не тільки про перекази з картки на картку - P2P-операції, які Нацбанк України вже обмежив 150 тис. грн за місяць в одному банку, - а й про всі операції з поточних рахунків на користь фізичних осіб, зокрема на iBAN.
"Ми очікуємо, що 9 із 10 клієнтів не відчують змін", - казав під час підписання меморандуму 10 грудня член правління ПриватБанку з питань корпоративного бізнесу та МСБ Євген Заіграєв.
За словами голови Асоціації українських банків Андрія Дубаса, статус "високого" ризику має тільки близько 1% клієнтів.